VeChain, Blue Bite ile Ortaklık Yaparak Ürün Güvenliğini Kolaylaştırdı!

Haberdeki önemli bilgiler;

  • Blue Bite; VeChain’in altyapısını entegre ederek kullanıcılarının NFC etiketli ürünlere güvenli bir şekilde erişmesini sağlamaya çalışıyor.
  • VeChain sürdürebilirliğe onay vererek Blue Bites ürünlerini geliştiriyor.

Blue Bite bir blog yazısında VeChain ile ortaklığını duyurdu. İş ortaklarının hedefi, ürünleri bir blok zincirinde güvence altına almaya çalışırken zararları ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle şirket; ToolChain olan VeChain’in hizmet olarak Blockchain (BaaS) platformunu temel alan ‘’basit ve doğrudan’’ bir hizmet sunmayı planlıyor. Duyuru da; Blue Bite, VeChain’in standardizasyonunu, ödeme genişliği ve düşük maliyeti vurgulanmaktadır. Aynı zamanda çözümün her sektördeki işletmeler tarafından kolayca uygulanabileceği de söylenmektedir.

VeChain, ToolChain ™ ile ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun her ölçekteki işletme, marka algısını ve değerini yükseltmek adına blok zinciri teknolojisinden faydalanabilir. Aynı zamanda değişmez verileri kullanarak yeni iş modelleri genişletilebilir.

Bir diğer yandan Blue Bite, VeChain’in platformunun; konum özellikleri, yaşam döngüsü yönetimi, kontrol süreci, veri sertifikasyonu ve sertifikasyon süreci de içerisinde bulunmak üzere ürünle ilgili verilerin saklandığı değişmez bir kayıt sunduğuna da onay veriyor.

Ürünlerin Onaylamasına Destek

Blue Bite; kullanıcılarına bu ürünleri dijitalleştirmek için bir platform sunmaktadır. Bu sebeple ‘’kullanımı kolay’’ ara yüzleri VeChain’in altyapısı ile bir araya getirmeyi planlıyor. Bu sayede kullanıcıların güvenli gişe zincirine erişmeleri için bir ağ geçidi durumuna gelebileceklerini düşünüyorlar.

Peki Entegrasyon Süreci Nasıl Çalışıyor?

Blue Bite, bağlantı teknolojilerini kullanarak ürünleri dijital platformlara çevirmektedir. Bu durum çoğunlukla tüketici kişilerin telefonlarıyla etiketleri taramadan geçirerek bağlantı sağladıkları ürünler, gömülü NFC etiketleri biçimine bürünmektedir. Diğer bağlantı noktaları ise tedarik zinciri süresince belirli okuyucular tarafından erişilebilen RFID etiketleri olabilmektedir.

Kullanıcıların etiketlerini taramak için sadece Blue Bite’in ana biriminin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede bir şirket belirli girişimlerin bir parçası olarak sertifikalandırılabilir. Örnek vermek gerekirse; çevre açısından devamlılığı olan ürünlerin ortaya çıkarılması.

VeChain’in çözümü, kullanıcıların üretim evresi, geri dönüşüm malzemeleri ve diğerleri hakkındaki bilgilere erişmelerini sağlamaktadır. Sertifikalar, blok zinciri olan VeChainThor’a kaydedilmektedir.

Son olarak Blue Bite’in bir ayakkabı şirketi ara yüz uygulaması ile ilgili söylediği sözlere dikkat çekmek istiyorum.

“Tüm bunlara tüketici, ayakkabının diline gömülü NFC etiketiyle erişebilir. Blue Bite destekli dijital deneyim, bir telefonla etikete dokunarak tüketicinin sertifikayla birlikte güvenli kaydı görüntülemesine olanak tanır. Bu, ayakkabılarının gerçekten %100 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış olduğunu bilmek gönül rahatlığı sağlar.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.