Mart 15, 2023

Kripto Kralı Konuştu: “Bu Varlığı Almak için Mükemmel Zaman!”

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin satın almak için doğru zaman olduğuna inanıyor. İşte dikkat çeken ifadeler.

Mike Novogratz, 15 Mart’ta CNBC’ye verdiği bir röportajda mevcut piyasa koşullarını, Federal Rezerv’in faiz artırımının piyasaları alt üst ettiği Aralık 2018 ile karşılaştırdı. Başta petrol piyasası olmak üzere emtia piyasasındaki son düşüşün ABD ve dünyanın bir durgunluğa ve kredi sıkışıklığına doğru gittiğini gösterdiğini savundu.

Novogratz, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell‘ın yakında faiz oranlarını duraklatması ve hatta düşürmesi gerekeceğini düşünüyor. Sonuç olarak, bu durum Bitcoin ve Ethereum’a fayda sağlayabilecek önemli bir değişim anlamına geliyor olabilir.

Novogratz, “Bitcoin ve kripto paralarda olmak için bir zaman varsa, işte bu yüzden yaratıldı,” dedi. “Acı çok büyük olduğunda hükümetler çok fazla para basar. Ve biz bunu görüyoruz.” ABD’deki mevcut bankacılık krizinin, güvenli liman olarak görüldüğü için Bitcoin’in fiyatının artmasına katkıda bulunduğunu öne sürdü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in merkezi olmayan yapısı Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) çöküşünden sonra gündeme daha sık geldi. Buna karşılık ABD federal hükümeti, müşterilere mevduatlarının güvende olduğu konusunda güvence vermek ve mevduat sahiplerinin fonlarını daha küçük kredi verenlerden çekmelerini önlemek için müdahale etti.

Novogratz ayrıca bankacılık sistemi üzerindeki bulaşıcı etkiye ilişkin endişelere dikkat çekti. Fed’in mevduatları garanti altına almak için daha fazla adım atmaması halinde insanların derslerini alacağını ve dört ya da beş büyük mevduat kurumuna doğru hareket edeceğini öngördü. Ancak atılacak adımların zaman içerisinde bankalar üzerinde sürekli baskı yapabileceği konusunda da endişelerini dile getirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?