Aralık 27, 2021

%150’ye Varan Artışlar Var! Bu 4 Altcoin’den Büyük Ralliler Geldi!

Ethereum üzerine kurulmuş olan dört altcoin, son yedi gün içinde büyük kazançlar elde ederken, Bitcoin kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

Bu altcoin’lerden birincisi, şu anda yüzde 85’lik büyük bir kazançla listenin dördüncü sırasında oturan, kullanıcıların tercihlerine göre oy konularını oluşturabileceği ve diğer kullanıcıların oylamaya katılabileceği gerçek zamanlı canlı oy platformu Cratos mobil uygulamasını destekleyen ERC-20 tokeni CRTS.

Piyasa katılımcıları, CRTS’nin kripto borsası MEXC’de listelenmesi ve daha önce yalnızca Kore’de mevcut olan uygulamanın küresel bir sürümünün başlatılması da dahil olmak üzere geçen hafta Cratos’ta yaşanan gelişmelere olumlu yanıt verdi.

Başka bir Ethereum tabanlı altcoin olan Synapse (SYN) ise, son yedi gün içinde yüzde 89 arttı. Synapse, farklı blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için tasarlanmış bir zincirler arası protokoldür. Fiyatlandırma ve varlıkların yeniden dengelenmesi için Synapse Network’ten (SNP) ve otomatik bir piyasa yapıcıdan (AMM) oluşur.

Kripto piyasasının yakından takip ettiği bir kripto analisti olan Smart Contracter, kısa süre önce 198.000 takipçisine SYN’nin Wrapped Ethereum çiftinde (SYN/WETH) olağanüstü göründüğünü söylemişti:

“Bütün katman-1’ler birbiriyle rekabet ederken, onları birbirine bağlayan bir şeyi biriktiriyor olmak bana bir “pick-and-shovel” oyunu (nihai sonuçtan ziyade bir mal veya hizmet üretmek için gereken temel teknolojiye yatırımın yapıldığı bir yatırım stratejisidir) gibi geliyor.

SYN grafiği burada haftalık olarak eth’e karşı harika görünüyor ve platform herhangi bir zincirden neredeyse her zincire köprü kurmanıza izin veriyor.”

Ayrıca, yapay zeka projeleri, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) veya akıllı sözleşmeler oluşturulabilen birProof-of-Stake blok zinciri ve ekosistem olan Velas (VLX) de güç gösteriyor.

VLX son yedi gün içinde yüzde 73 arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,55 doların yaklaşık yüzde 33 altında 0,37 dolardan işlem görüyor.

Daha da büyük dalgalar yaratan bir diğer altcoin ise; kendi yerel stabilcoin’i USDV ile slip tabanlı bir ücret Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) sabitleyen merkezi olmayan bir likidite protokolü olan Vader Protokol’üdr (VADER).

VADER, son yedi gün içinde yüzde 150 gibi devasa bir artışla şu anda 0.09 dolardan işlem görüyor.

Yukarıdaki altcoin’ler kayda değer kazançlar sağlarken, Bitcoin ise aynı zaman diliminde yüzde 11 arttı ve şu anda 52.000 doların hemen altında işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.