Şubat 3, 2023

%50’ye Varan Artışlar: Topluluk Öneriyi Kabul Etti Bu Coin’ler Yükselişe Geçti!

Terra Classic ağının yerel token’ı olan LUNC, topluluk tarafından kabul edilen yeni bir önerinin ardından aniden %13 oranında sıçradı. Söz konusu öneri, ağın eski algoritmik stablecoin’i USTC’yi yeniden sabitleme girişimiyle ilgili.

Coin FTX patlamasının ardından geçen Kasım ayından bu yana ilk kez 0.0002 dolar fiyat bölgesine kadar çıktı. LUNC, bir saat içinde %13’lik bir fiyat artışıyla 0.0002082 dolara kadar yükseldi.

Wu Blockchain, söz konusu önerinin geçtiğini bildirdi. Ayrıca teklif sahibinin, oylama tamamlandıktan sonra katman-1 ekibiyle öneriyle ilgili ilerleme konusunun tartışılacağı da bildirildi.

Orijinal UST stablecoin, Mayıs 2022’de dolar karşısındaki sabit değerini kaybederek Terra ekosistemini çökertti. Ardından, Terra (LUNA) adında yeni bir Terra ağı doğdu ve eski ağ, LUNC ve USTC token’larıyla Terra Classic olarak yeniden markalandı.

UST stablecoin, USTC olarak yeniden piyasaya sürüldü ve yeni ağda stablecoin yok. Milyarlarca dolar zarar gören Terra Classic topluluğu, eski ekosistemi yeniden güçlendirmek için büyük bir çabayla çalışıyor. Bunların yanında TerraClassicUSD (USTC) de, son 24 saatte %50 artışla başka bir etkileyici ralli kaydetti.

Söz konusu önerinin geçmesi, ağ için önemli bir kilometre taşı olabilir. Önerinin nihai hedefi USTC’nin sabit değerini geri kazandırmak olduğu için Terra topluluğu yüksek düzeyde heyecan gösterdi. Dolayısıyla popüler coin LUNC gelişmeye olumlu tepki verdi. Ağ için bir diğer olumlu haber de Terra Classic V1.0.5 güncellemesinin yayınlanmış olması.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?