Şubat 1, 2024

Van de Poppe’den %90’lık Yükseliş Tahmini: Bu Altcoin’in Parlaması Yakın!


Son güncellenme : 02.02.2024 - 00:19

Kripto para dünyasında önemli bir takipçi kitlesine sahip olan ve analizleriyle dikkat çeken Michaël van de Poppe, en iyi 20 altcoin arasında yer alan Chainlink’in (LINK) geleceği konusunda iddialı bir tahminde bulundu. Van de Poppe, LINK’in önümüzdeki dönemde değer kazanarak mevcut fiyatının yaklaşık %90 oranında artabileceğini öngörüyor.

Chainlink, merkezi olmayan oracle ağıyla bilinen bir projedir ve blockchain dünyasında güvenilir ve akıllı sözleşmeler arasında etkileşimi sağlama amacını taşır. Bu nedenle, LINK’in kripto para piyasasındaki önemi ve etkisi göz önüne alındığında, analistin yükseliş tahmini yatırımcılar arasında dikkat çekiyor. Van de Poppe konuyla ilgili şunları söyledi:

“Chainlink hala bir aralıkta sıkışmış durumda ancak muhtemelen yukarı doğru kırılma yaşayacak. Neden mi? 

–12,20 dolara düşüşle likidite sağladı. 

–Direnci çok kez test etti. 

–BTC işlem çiftinde dipte.

–ETH uyanmaya başlıyor.

Önümüzdeki aylarda muhtemelen 25-30 doları göreceğiz.”

Van de poppe altcoin analizi

Grafiğe bakıldığında, LINK’in Kasım ayından bu yana 16,54 dolar civarındaki temel direnç seviyesini dört kez test ettiği görülüyor. Analiste göre, bu direnç seviyesi önemli bir kritik nokta oluşturuyor ve yakın bir gelecekte başka bir girişimle destek seviyesine dönüşebilir.

Altcoin basın zamanında 15,57 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bunların yanında Bitcoin (BTC) Nisan ayındaki halving etkinliğine yaklaşırken, Van de Poppe, fiyata dair tahminlerini güncelledi. Van de Poppe’ye göre, Bitcoin’in bu dönemde daha yüksek seviyeleri test etmesi beklenirken, aynı zamanda altcoin’lerin de kripto kralını geride bırakarak olumlu bir performans sergilemesi öngörülüyor.

“Bitcoin likiditeyi en yüksek seviyenin üzerine çıkardı ve muhtemelen konsolidasyona girecek. Genel olarak, halving öncesinde 48.000 ila 50.000 dolar seviyelerini test etmesi muhtemel görünüyor ve altcoin’ler bu süre zarfında büyük bir performans sergileyecek.”

Michaël van de Poppe Bitcoin analizi

Analist, Bitcoin için daha uzun vadeli bir görünüm ortaya koyuyor ve BTC’nin 2024 işlem aralığından çıktıktan sonra 2025’te önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini öngörüyor.

“Bitcoin için [bu] senaryo hala geçerli.”

Bitcoin fiyat senaryosu

Grafik analizine göre Van de Poppe, Bitcoin’in gelecek yılın ilk yarısında 68.000 dolara kadar çıkabileceği öngörüsünü ortaya koyuyor. Bu tahmin, Nisan ayındaki halving etkinliğinin, Bitcoin’in fiyatını yukarı çekmek için önemli bir katalizör olabileceği düşüncesini destekliyor. Analist, bu dönemde Bitcoin’in değerindeki artışın, yatırımcılara karlı fırsatlar sunabileceğine inanıyor.

Ayrıca kısa vadede, Van de Poppe, Bitcoin’in halving öncesinde fiyatının 50.000 dolara kadar çıkıp ardından 39.129 dolara düşebileceğini öne sürüyor.

Lider kripto para basın zamanında 42.166 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?