Şubat 27, 2024

Uzun Zamandır Uyuyan Altcoin Yatırımcısından Şaşırtan Hamle: Bu Transfer Ne Anlama Geliyor?

Uyuyan bir Ethereum yatırımcısı, önemli miktarda Ethereum transfer ederek gündem oldu ve yaklaşık on yıl içindeki ilk faaliyetini gerçekleştirdi. Lookonchain’e göre, Ethereum’un erken bir katılımcısı, yaklaşık 770.000 dolar değerinde 238,75 ETH’yi Coinbase’e taşıdı. Bu hareket, Ethereum fiyatının kısa süre önce 3.200 dolar seviyesini aşmasının ardından gerçekleşti. Yatırımcı başlangıçta bu fonları Ethereum’un doğuşunda aldı ve ICO aşamasında her bir ETH’yi yaklaşık 0,31 dolardan satın alarak Ethereum’un yıllar içindeki değerinin astronomik büyümesini vurguladı.

Benzer Olaylar

Bu olay, yıllarca kaldıktan sonra hayata dönen eski Ethereum adreslerinin daha büyük bir eğiliminin bir parçasıdır. Bu ayın başlarında, 100 ETH içeren bir Ethereum pre-mine adresinin 8,5 yıl hareketsiz kaldıktan sonra aktive edildiği bildirilmişti. Bu fenomen münferit değildir. Son aylarda başka birkaç hareketsiz adres de yeniden aktif hale gelerek önemli miktarda ETH taşıdı. Kayda değer yeniden etkinleştirmeler arasında 492 ETH, 133 ETH ve 200 ETH içeren adresler yer alıyor. Bu yeniden etkinleştirmelerin en önemlisi, 8,4 yıl sonra yeniden etkinleştirilen 11.640 ETH içeren bir adresi içeriyordu.

Bu uyanışlar, spekülasyonları ve bu hareketlerin arkasındaki motivasyonlara olan ilgiyi artırdı. Atıl durumdaki Ethereum cüzdanlarındaki faaliyetlerin yeniden canlanması, piyasa dinamikleri, teknolojik güncellemeler, kişisel finans konuları, yasal değişiklikler ve FOMO gibi psikolojik faktörlerin bir karışımından kaynaklanıyor olabilir. Tüm bu faktörler yatırımcıları kripto para arenasına geri döndürebilir. Birincil motivasyon kaynaklarının ötesinde, diğer incelikli nedenler arasında, bireylerin miras amacıyla mali işlerini düzenlemenin bir parçası olarak dijital varlıklarını taşımaya veya tasfiye etmeye karar verdikleri miras ve emlak planlaması yer alabilir.

Güncel Ethereum Fiyat Performansı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH’nin fiyatı güçlü bir performans gösterdi. Coingecko verilerine göre şu anki fiyatı %3,6’lık bir artışla 3.223,33 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para birimi, 24 saatlik bir aralıkta 3.041,89 dolar ile 3.273,65 dolar arasında fiyatta kayda değer bir dalgalanma yaşadı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?