Şubat 20, 2024

Uzmanlar Bitcoin için Kritik Aralıkları Belirledi: “Gidişat Bunlara Bağlı Olacak!”


Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta kaydettiği yükselişle 52.000 dolar civarına ilerledi ve bir sonraki hamlesi için hazırlanmaya başladı. Birçok yatırımcı ve analist de bir sonraki hamlenin ne olacağı konusunda kararsız kalmaya devam ediyor. Bazıları yeni zirveye doğru hareketin devam edeceğini belirtse de bazıları 48.000 dolara doğru düzeltme olacağı yönünde görüş bildiriyor.

Ali Martinez de Bitcoin’in mevcut durumu kısa vadede inceleyerek 10 dakikalık grafikteki temel destek ve direnç seviyelerini analiz etti. TD Sequential göstergesinin kritik seviyeleri göstermesiyle Martinez, BTC’nin bir sonraki hamlesinin bu sınırları sürdürülebilir bir şekilde aşma kabiliyetine bağlı olduğunu öne sürüyor.

Martinez, Bitcoin’in anlık fiyat hareketi için önemli seviyeleri belirleyerek, 10 dakikalık grafikte 51.700 dolar civarındaki destek trend çizgisine ve 52.515 dolar civarında direnç trend çizgisine dikkat çekti. TD Sequential göstergesi, bu seviyelerin önemini vurgulayarak, bu bölgenin dışında sürekli bir kapanışın Bitcoin’in bir sonraki hareketinin yönünü belirleyeceğini vurguluyor.

bitcoin fiyatı yeni zirvelere doğru ilerleyebilir

Ali Martinez, vadeli hesaplarda kısa vadeli alım satım ile kişisel cüzdanlarda uzun vadeli tutma arasında ayrım yapmanın önemine de dikkat çekti. Bazı yatırımcılar Bitcoin satın almak için yarılanmadan önce veya sonra bir düzeltme bekliyor olsa da, büyük resme odaklanmak piyasa dalgalanmalarının neden olduğu stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Analist, daha basit anlamda BTC edinmenin, cüzdanınızda güvenli bir şekilde saklamanın ve 6 ila 18 aylık bir zaman dilimi içinde zirveye yakın bir yerde satmayı hedeflemenin, daha geniş bir perspektife sahip olanlar için basit bir strateji olarak hizmet edebileceğini belirtti.

Bitcoin Opsiyon Verileri Ne Sunuyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, Temmuz 2022’den bu yana ilk kez opsiyon piysasında 10 milyar doları aştı. Bu durum, topluluk coşkusunun gelişmekte olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, değerdeki hızlı yükselişler bazen ihtiyatlı endişelere yol açabilir.

Deribit, BTC çağrı spreadlerinin şu anda en çok tercih edilen stratejiler arasında olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin fiyatında önemli artışlar olmasa da daha fazla kazanç beklediğini gösteriyor.

Bloomberg’e konuşan dijital varlık türevleri likidite sağlayıcısı Orbit Markets’in kurucu ortağı Caroline Mauron konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Opsiyon piyasası bir bütün olarak “şu anda yarıya inmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma olasılığını yaklaşık %20 ila %25 arasında fiyatlandırıyor ki bu bize yaklaşık olarak adil görünen bir tahmin”.”

Elliott Dalga analizine göre, piyasalar tekrarlayan dalga modelleri sergileme eğilimindedir. Bitcoin fiyatı için bu yöntemin kullanılması, 40.000 dolar civarına potansiyel bir geri çekilme ve ardından yaklaşık 70.000 dolara doğru bir ilerleme olduğunu göstermektedir. Bu durum, yaygın teşvik önlemleriyle karakterize edilen Kasım 2021’de Bitcoin’in bir önceki zirvesi olan 68.992 dolar ile tezat oluşturuyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?