Ocak 6, 2024

Uzmandan İddialı Tahmin: Bitcoin ETF’leri Rekorlar Kıracak!


Son güncellenme : 06.01.2024 - 10:57

ETF konusunda uzman isimlerden biri olan Nate Geraci, 2024 yılında onaylanması beklenen Bitcoin ETF’leri hakkında dikkat çeken tahminlerde bulundu. Geraci, ETF ortamında çığır açan bir yıl beklerken, Blackrock’ın ve BTC’nin performansına da dikkat çekti.

Geraci’nin 2024 yılına ilişkin en cesur tahmini Bitcoin ETF’leriyle ilgili. Toplu olarak değerlendirildiğinde, spot BTC ETF’lerinin önceki tüm ETF lansman rekorlarını güçlü bir şekilde kıracağına inanıyor.

Geraci’nin bu iddialı tahmini, finans dünyasında yer alan bazı isimlerin eleştirilen yaklaşımlarına karşıt bir görüş olarak da yorumlanabilir. Geraci, BTC ETF’lerine yönelik bastırılmış bir talep olduğuna inanarak söz konusu onay sonrası büyük bir yatırım girişi öngörüyor.

Geraci, BlackRock, Fidelity ve Invesco gibi önemli varlık yöneticilerinin küçük fırsatları kovalama işinde olmadığını savunuyor.

Geraci, Bitcoin ETF’lerinin ötesinde, BlackRock’ın Vanguard karşısında pazar payı kazanmasıyla ETF liderliğinde de bir değişiklik olacağına inanıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere portföyünü genişletmeye odaklanan Blackrock, 2024 yılında Bitcoin ETF’si alanında da güçlenmek istiyor.

Son olarak Geraci, özellikle borsanın yukarı yönlü seyrini sürdürmesi halinde, kapalı çağrı ETF’lerinin popülaritesinde bir gerileme olacağını ve bu fonlardan çıkışlar yaşanacağını öngörüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?