Uzman O Altcoin Sektöründe Dev Patlama Bekliyor: Coin İsmi Verdi!


Ethereum ağındaki merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü, büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor olabilir. Syncracy Capital’in kurucu ortağı Ryan Watkins, DeFi’ın 2020’den bu yana en güçlü döneminde olduğunu belirtiyor. Bu iyimserliğin nedenleri arasında artan gelir hacmi, teknoloji yükseltmeleri ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını bekleyen spot Ethereum borsa yatırım fonları (ETF’ler) bulunuyor.

Watkins, DeFi liderlerinin rekor gelirler elde ettiğini ve değerlemelerinin tarihi düşük seviyelerde olduğunu vurguluyor. Bu durum, yatırımcılar için cazip fırsatlar yaratıyor. Önde gelen DeFi uygulamaları olan Lido, MakerDAO, Uniswap ve Aave, gelirlerini 2022 zirvelerinin ötesine taşıdı. Örneğin, Aave’nin 2022 yıllık geliri 500 milyon dolar iken, Mayıs 2024’te 750 milyon dolarla rekor kırdı.

Gelirlerin Artması Ethereum DeFi Sektörüne Yarayabilir

Gelirlerin daha da artması, DeFi liderlerinin büyük güncellemeleri ile bekleniyor. Maker’ın Endgame ve Uniswap V4 gibi yenilikler, bu büyümeyi destekleyecek. Ethereum ETF’sinin tanıtılması da Ethereum ekonomisine yeni bir ilgi getirebilir. DeFi, “DeFi yazı”ndan bu yana zor bir düzenleyici ortamla karşılaşmış olsa da, koşullar kademeli olarak iyileşiyor ve genel anlatı daha olumlu hale geliyor.

Watkins, uzun vadeli yükseliş trendinin devam etmesi durumunda DeFi’nin pozitif momentumdan faydalanacağını savunuyor. Piyasa uzmanları, giderek daha fazla kullanıcının DeFi’nin sunduğu fırsatlara ilgi göstereceği ve büyümenin hızlanacağı konusunda iyimser. Uniswap henüz gelir elde etmese de, ücret anahtarının yakında etkinleştirilmesi bekleniyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?