Aralık 29, 2020

Uzman Analistler, Bitcoin (BTC) Rallisinin Yakında Sona Ereceğini Belirtti!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi 28.400 dolara çıkarak ilgi odağı oldu.

2020 yılı içerisinde yaşanan küresel ekonomi kriziyle rekor seviyelere ulaşan BTC unutulmayacak bir tarih yazdı. BTC fiyatının bu seviyeden sonra volatilite nedeniyle az-buz düzeltmelere yaşarken birçok analist bu durumu “rallinin sona ermesi” şeklinde yorumlamalarda bulundu.

Bitcoin Rallisi Sona Erecek

Uzman kişiler Bitcoin’in mevcut rallisinin bitimine tam tarih veremese de önümüzde birkaç ay olduğunu belirtmekteler.

Newton Advisors kurucusu Mark Newton, Bitcoin rallisi hakkında vermiş olduğu röportajda, BTC fiyatının 2021 yılının başına kadar yükselme trendinde olacağını ve ancak ondan sonra düzeltmelere yapacağını dile getirdi.

Kendi kripto paralarını önümüzdeki haftalarda elden çıkartacağını söyleyen analist, dipten alım yapmak için fırsat arayacağını belirtti.

Ünlü analist Newton, tarihsel grafiklere ve teknik analizlerini incelediğinde Ocak 2021 tarihlerinde sert bir düşüş yaşanabileceğini belirtiyor.

Geçmiş olduğumuz bütün yıllarda muhteşem dördüncü çeyrek zamanlarının yaşandığını belirten Newton, bu trendlerin her zaman Ocak ayının başlarında tersine döndüğünü dile getirdi. Ocak ayında yaşanan düşüş ile yatırımcıların panik havasına gireceğini ve düşüşün bu yüzden daha fazla artacağını dile getiren Newton, akıllı davranan yatırımcıların ise dipten alım yapabileceğini belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?