Temmuz 30, 2022

Uzman Açıkladı: Durgunluğa Dayanıklı Varlıklar Bunlar!


Son güncellenme : 31.07.2022 - 15:16

BCA Research’ün Baş Küresel Stratejisti Peter Berezin, ekonomik gerilemenin yaşandığı bu dönemde yatırımcıları koruyabileceğine inandığı, resesyona dayanıklı varlıkları açıkladı. Berezin, Bitcoin‘i tam bir sahtekarlık olarak nitelendiren ve kripto varlığın herhangi bir kullanım durumu olmadığına inanan kripto eleştirmenlerinden birisi olarak tanınıyor.

Berezin’e göre, temel tüketim ürünleri ve sağlık hizmetleri, ekonomik gerileme sırasında kendini korumak için yatırım yapmak için iyi alanlardır. Berezin, müşterilerin satın alması için önemli olan ürünlerin, isteğe bağlı ürünlere karşı oldukça iyi performans göstereceğine inananlardan.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Berezin’e göre ABD büyük ihtimalle henüz bir resesyonda değil. Ona göre, ABD ancak Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu bunu açıkladığında bir durgunluk içerisinde olacaktır veya olduğu kesinleşecektir.

İkinci mali çeyreğin GSYİH’si ardışık çeyreklerde negatif büyüme gösterdiğinden beri, ABD’nin resesyonda olup olmadığı konusunda yaygın tartışmalar sürüyor. Beyaz Saray yetkilileri ve Fed başkanı Jerome Powell‘a göre, ekonominin geri kalanı resesyona giremeyecek kadar iyi durumda. Öte yandan, birçok isim yetkililerin söz konusu tanımlamaları “kendi lehlerine” değiştirdiğini savundu.

Berezin’in görüşü ise Beyaz Saray ile çok daha uyumlu ve işgücü piyasasının ve işsizlik rakamlarının gücünün resesyonda olmayan bir ekonomiye işaret ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, durgunluğa dayanıklı varlıklara ihtiyaç duyulmayabilir.

Öte yandan Berez’ine göre FED yeterinde “yumuşak bir iniş” gerçekleştiremeyecek. Ona göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde hiçbir zaman başarılı bir şekilde yumuşak bir iniş yapılmadı. Enflasyonun durumuna yakından bakıldığında ise  %4’e düşeceğine inanıyor.

Fed başkanı Powell’ın Eylül FOMC toplantısında alışılmadık derecede büyük bir faiz artırımına ilişkin açıklaması hakkında yorum yapan Berezin, bunun doğru olmadığına inanıyor. Ona göre, Fed zammı 50 baz puana ve hatta en sonunda 25 baz puana indirecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?