Uyuyan Kripto Cüzdanı Hareketlendi: Büyük Satış Riski Var!

Ünlü kripto analisti ve CryptoQuant yazarı Maartunn’a göre bilinmeyen bir balina yaklaşık 15.480 BTC transfer etti. Bitcoin balinasının uzun süredir hareketsiz olması ise dikkat çekti.

Analist ayrıca yaklaşık iki ya da üç yıldır deaktif olan 4000 Bitcoin‘nin de hareket ettiğini bildirdi.

Bu balinaların ne amaçladıkları ve bu coin’lerin borsalara ulaşıp ulaşmadığı belirsiz olsa da, eski Bitcoin‘in hareketi genellikle düşüş göstergesi olarak yorumlanır.

Bununla birlikte, BTC hareketleri altcoin hakimiyetinin %50’yi aşmasıyla eş zamanlı gerçekleşti. Analiste göre bu durum başka bir piyasa çöküşü uyarısını takip etti. Ethereum Merge, 2021 boğa koşusunun sona ermesi ve 2018 ICO balonu da aynı modeli izledi.

Maartunn, fiyat düşüşü eskisi kadar zarar verici olmasa bile, ek olumsuzluk yaratma potansiyeline dikkat çekiyor. Altcoinlerin liderliği ele geçirmesi piyasalardaki istikrarsızlığa işaret etmektedir. Bununla birlikte, mevcut makroekonomik durum göz önüne alındığında bu gelişme pek şaşırtıcı değil.

Bitcoin Fonlama Oranları Yükseliyor!

Maartunn, Bitcoin fonlama oranlarındaki artış nedeniyle daha fazla kapitülasyon olasılığı konusundaki endişelerini de dile getirdi. Fonlama oranlarındaki artışın bir düşüş işareti olmadığını kabul ediyor. Ancak, fiyatın diğer yönde hareket etmesi halinde bu trader’ların pozisyonlarından çıkmak zorunda kalacaklarını belirtiyor.

Dahası, 2022’nin sonlarına doğru Bitcoin oynaklığı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşarak çok konsolide fiyat hareketlerine yol açtı.

Bununla birlikte Bitcoin (BTC), kripto piyasasında baş gösteren belirsizlik ortamında istikrarını korudu. DCG (Digital Currency Group) iflas korkusuyla karşı karşıya, Silvergate kısa süre önce %40 işten çıkarmalar olduğunu duyurdu ve Genesis’teki problemler 2023 yılında da devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Bitcoin (BTC) son 24 saatte %0,1 düşüşle 16.795,93 dolar’dan işlem görüyordu. Buna ek olarak, orijinal kripto Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044,77 dolar’dan %75,7 oranında düşüşü gösterdi.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.