Şubat 19, 2023

Uyuyan Kripto Balinaları Uyandı: Büyük Satış mı Geliyor?

Bitcoin son zamanlarda etkileyici fiyat performansıyla manşetlerde yer almayı başardı. Fiyat 25.000 doların üzerine çıkarak yerel zirveye ulaştı ve yatırımcılarını memnun etti. Ancak, yakın zamanda yaşanan bir gelişme kripto topluluğunun dikkatini çekti. Bu da beş ile yedi yıldır hareketsiz olan Bitcoin cüzdanlarının sayısında ani bir artıştı.

Blockchain analiz firması Glassnode‘un verilerine göre, en az beş yıldır aktif olmayan adreslerde 1,6 milyondan fazla Bitcoin yer alıyor. Eski cüzdanların faaliyetlerindeki bu ani artış, bazılarının Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ederken uzun vadeli sahiplerin kar elde ettiği yönünde spekülasyon yapmasıyla sonuçlandı.

Bitcoin fiyatındaki son performans, kripto para biriminin bu yılın başından bu yana %40’tan fazla değer kazanmasıyla oldukça etkileyiciydi. Bununla birlikte, piyasada bazı dalgalanmalar da yaşandı ve geçtiğimiz yıl birçok fiyat düşüşü de kaydedildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere tüm volatik hareketlere rağmen BTC toparlanmayı başardı ve bir şekilde yükseliş eğrisini düzeltmeye çalıştı. Buna ek olarak, uzun süredir hareketsiz olan cüzdanların azalan etkinliği, uzun vadeli sahiplerin daha fazla varlık biriktirmesiyle piyasanın yeni bir aşamaya girdiğini göstermektedir.

Eski Bitcoin cüzdanlarının faaliyetlerindeki düşüşün önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin’in fiyat performansı üzerinde önemli bir etkisi olup olmayacağını göreceğiz, ancak sinyallerin genel olarak varlık için olumlu olduğu düşünülüyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?