Mart 20, 2023

Usta Analistten Yeni Bitcoin Tahmini: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Birçok piyasa uzmanına göre Bitcoin yeni bir boğa piyasası başlatmak üzere. Peki ralliye giden bu yolda BTC fiyatını neler bekliyor? Popüler kripto analisti Benjamin Cowen boğaya giden yolu haritalandırdı. İşte detaylar.

Cowen, yeni bir strateji oturumunda Bitcoin fiyatının büyük bir düzeltme hareketinden önce 30.000 dolar aralığının üzerinde konsolide olacağını söyledi.

Kripto stratejisti ayrıca, BTC’nin toparlanmadan önce muhtemelen 20.000 dolar civarında bir yükseliş eğilimi yaratacağını tahmin ediyor.

“Sanırım daha iyimser senaryo, eğer 16.000 dolara düşüş aşağı yönlü bir sapma durumuysa, belki bir süreliğine yukarı yönlü 30.000 dolara sapmayı görmek olabilir. Burada 30.000 dolar seviyesinde kalır ve sonra geri gelir, higher low (bir öncekinden daha yüksek dip) yapar ve ardından yükselir.

Bu daha iyimser bir senaryo olur. ‘Bu nasıl daha iyimser bir senaryo?’ diyebilirsiniz. 2015’te bile iki sahte kırılma yaşadınız. 2019’da, belli belirsiz bir higher low’la geri döndük. Bu yüzden neden bu sefer bu açıdan farklı olacağını varsaymamız gerektiğini bilmiyorum.”

Bitcoin usdt fiyat grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen ayrıca, Bitcoin ve kripto gibi riskli varlıkları yeni parabolik rallilere itmesi beklenen dolar hiperenflasyonu teorileri hakkında da görüşlerini açıkladı. Analist, daha olası bir senaryonun aslında bir durgunluğun tetiklediği deflasyon olduğunu söylüyor.

“Hiperenflasyona ve bu tür şeylere sahip olacağımıza ve bunun BTC/USD’nin yukarı yönlü hızlı fiyat hareketine yol açacağına dair bazı teoriler olduğunu biliyorum. Ancak bence hiperenflasyondan daha muhtemel olan şey, aslında bir durgunluk yoluyla hızlı bir enflasyon düşüşü olacaktır. Bence bu, makro ile ilgili olarak bakabileceğiniz birçok ileriye dönük göstergeye dayanan daha olası bir senaryo.” 

Son olarak basın zamanından Bitcoin 27.874 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?