Mart 8, 2024

Üst Düzey Analistten Bitcoin Tahmini: Parabolik Ralli Yolda!


Son güncellenme : 11.03.2024 - 11:36

Kripto para piyasaları, finansal dünyanın hızla değişen ve giderek daha fazla ilgi çeken bir parçası haline gelmiştir. Bu piyasalarda en belirgin varlık olan Bitcoin (BTC), geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından yakından takip edilmekte ve fiyat hareketleri büyük ilgi görmektedir. Analistlerin ve uzmanların yaptığı tahminler ve analizler, yatırımcılar için önemli bir yol gösterici olabilir ve piyasanın genel seyrini etkileyebilir.

Bu bağlamda, kripto analisti Bluntz’ın Bitcoin ve iki popüler altcoin için yaptığı önemli değerlendirmeler, piyasadaki dikkatleri üzerine çekti.

İlk olarak Bluntz, Bitcoin‘in mevcut durumunu ve potansiyel geleceğini ele aldı. Analizine göre, Bitcoin’in fiyatının 69.000 dolar civarındaki direnç seviyesini aşması halinde, önemli bir toparlanma yaşanabileceği öngördü. Bu durum, Bitcoin‘in daha önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönmesini sağlayabilir.

Bluntz’un analizine göre, Bitcoin son zamanlarda %14’lük bir geri çekilme yaşamış olsa da, bu durumun geçici olduğunu ve bir sonraki yükseliş dalgasının Bitcoin’i parabolik bir ralliye taşıyabileceğini belirtmektedir. Dolayısıyla, şu anki düşüş eğilimi, piyasanın bir sonraki büyük yükseliş hareketinin habercisi olarak görülebilir.

Güncel verilere göre, Bitcoin 67.437 dolar civarında işlem görmekteyken, geçtiğimiz günlerde önceki yüksek seviyesine ulaşarak 69.000 doları test etti ve ardından 59.000 dolar seviyesine geriledi. Bu dalgalanmalar, kripto para piyasasının tipik özelliklerinden biridir ve yatırımcıların dikkatle takip etmesi gereken önemli bir unsurdur.

Bunların yanında Bluntz, lider kripto para dışında Solana’nın (SOL) fiyatını analiz etti. Bluntz’a göre SOL için yükseliş eğilimi “yakın”. Analistin paylaştığı SOL/dolar grafiğe dayanarak, SOL’un yukarı yönlü beş dalgalı yükseliş paterninin dört dalgasını tamamladığı ve 200 dolara kadar çıkabileceği görülüyor.

Üst Düzey Analistten Solana Tahmini

Analist bu tahmininde Elliott Dalga teorisini kullanıyor. Bu teoriye göre, bir varlığın fiyatının ana eğilimi beş dalgalı bir düzende hareket eder fakat bu düzen daha küçük üç dalgalı bir düzeltme hareketini de kendi içinde barındırır.

Solana/Bitcoin çiftine ilişkin olarak analist, SOL/BTC’nin günlük grafikte aşağı yönlü üç dalgalı bir paterni tamamladığını ve şimdi ana yükseliş eğilimine devam etmek üzere olduğunu öne sürüyor.

Analistin radarındaki son kripto para Sei (SEI). Bluntz, SEI’nin 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesinde güçlü bir geri dönüş gösterdiğini ve bunun ileriye dönük potansiyel bir yükseliş hareketine işaret ettiğini söylüyor.

Fibonacci geri çekilmelerinin doğal direnç ve destek seviyelerini temsil ettiği düşünülmektedir; en sık kullanılan seviyeler şunlardır: 0,382, 0,5 ve 0,618’dir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?