Mart 6, 2020

Uphold, Dünyada İlk Birden Fazla Varlık İçeren Banka Kartını Başlattı

180 ülkede 5 milyar Dolar’dan fazla işlem yapan lider bir dijital para platformu olan Uphold, bugün, kullanıcıların birden fazla kripto para kaynağını sorunsuz bir şekilde dönüştürmelerini sağlayan banka kartını duyurdu. Mastercard’ın kabul edildiği dünya çapında hemen hemen tüm ATM’lerden nakit çekmek mümkün.

Varlıklar, işlem sırasında 27 fiat para birimini, 24 dijital para birimini ve dört değerli metali anında fiat para birimine dönüştürme olanağı sağlayan bir Uphold hesabında tutulur. Banka kartı, Mastercard’ın kabul edildiği mağazalarda ve ATM’lerde kullanılabilir.

Şimdi ABD’de ön siparişe sunulan Uphold Mastercard, altın, BAT ve XRP gibi varlıkları günlük işlemlerde kullanılabilir ve pratik hale getiren ilk banka kartıdır.

Uphold’un CEO’su , J.P. Thieriot’un konuyla ilgili yaptığı bir açıklama söyle:

“Kripto para ve altın gibi varlıkları kullanarak bir bisiklet veya yiyecek satın almak istiyorsanız, bunu şimdi yapabilirsiniz. Uphold Card, kullanıcılarımız ve kripto para birimi endüstrisi için bir kilometre taşıdır. Burada, nihayet, kripto para birimlerinin ve diğer geleneksel olarak “ödenemez” varlıkların günlük yaşamda kolayca kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan bir banka kartı var.”

Kolaylık ve çok yönlülük için tasarlanan Uphold Card, hem fiziksel hem de sanal formlarda kullanılabilir. Sahiplerin kart ayrıntılarına erişmesini, kartlarını geçici olarak dondurmasını, PIN’lerini değiştirmesini ve harcamaları kategoriye göre ayırmasını sağlar.

“Uphold’un amacı, bireyleri ve işletmeleri eski bankacılık sisteminin kısıtlamalarından kurtararak büyük finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirmektir.

Uphold’un merkezinde, çok sayıda varlık sınıfını tek bir ortak dile sorunsuzca çeviren sofistike ve esnek bir mühendislik mimarisi var. Birçok şirket platformun gücünü keşfetmiş olsa da, Uphold Card perakende kullanıcılarına faydaları kristalize ediyor. Neredeyse her şeyi her yerde harcayabilmenin yanı sıra, artık dünya çapında 24/7, Mastercard’ın kabul edildiği yaklaşık 3 milyon ATM’den anında paraya dönüştürebilirsiniz.”

Uphold Card, müşterilere kripto para birimini nakit için gerçekten uygun bir alternatif olarak kullanma imkanı verir. Artık kullanıcılar tercih ettikleri yatırımlarda kalabilir ve sadece para harcamaları gerektiğinden nakit bakiyeleri tutmaktan kaçınabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?