Şubat 7, 2024

Upbit Tarafından Listelenen Altcoin’in Fiyatı Roketledi: Boğalar Ralliye Devam Edebilir!


SPACE ID (ID) fiyatı, günlük işlemine 0,25 dolar civarında başlamasının ardından 0,55 dolara kadar yükseldi. CoinGecko’ya göre, bu sıçramayla birlikte fiyat 24 saat içinde %100’den fazla bir artışa tanık oldu. ID’nin işlem hacmi ise aynı dönemde %3090’lık artış kaydederken, yatırımcıların ilgisini açık bir şekilde yansıttı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Spot on Chain verilerine göre fiyattaki artışın temel nedeni Upbit borsası tarafından yapılan listeleme oldu. Güney Kore merkezli Upbit, kripto para topluluğu tarafından sık sık takip edilen borsalardan biri.

Yükselişin bir diğer nedeni ise piyasa yapıcı DWF Labs’in OKX’ten 1,73 milyon dolar değerinde Space ID token satın alması oldu.

Ancak bu satın alımın ardından piyasa yapıcı Binance’e 2,45 milyon ID token gönderdi.

Bollinger Bantları’nın teknik analizine göre fiyat yüksek dalgalanma gösteriyor. Mevcut kurulum 0,46 dolar ile 0,49 dolar arasında dalgalanmaya hazırlanıyor. Alım baskının artması ise 0,55 doların üzerine doğru hareketi tetikleyecektir. Satış baskısının artması ise 0,26 dolarlara geri dönülmesi anlamına gelebilir. Ayrıca, BB’nin üst bandı Space ID’nin fiyatına 0,49 dolardan dokunarak tokenın aşırı satın alındığını gösterdi.

RSI’dan gelen 4 saatlik ID/USDT grafiğindeki sinyaller de aynı şeyi gösterdi. Basın saatine göre RSI 88,81 seviyesindeydi. Satıcılar kâr elde etmeye devam ederse, ID 0,35 dolar civarındaki ilk dirence düşebilir.

Space ID fiyatı %100 yükseldi

Eğer boğalar bu noktada hacmi artırırsa, fiyat 0,45 dolara kadar yükselmeye hazır. Direncin desteğe dönüşmemesi ID’nin bir sonraki ilgi noktası olan 0,29 dolara düşmesine neden olacaktır.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?