Upbit Ethereum Hizmetlerine Yeniden Başladı

0
507

Güney Koreli kripto para borsası Upbit, yaklaşık 50 milyon Dolar değerinde dijital para biriminin çalınmasıyla sonuçlanan saldırının ardından Ethereum para yatırma ve çekme hizmetlerini yeniden açtı.

Resmi açıklamaya göre, dijital varlık borsası Ethereum cüzdanının güvenlik sistemini güncelledi ve para yatırmak için yeni adresler getirdi. Bununla birlikte, daha önce kullanılan adresler kullanılmıyor.

Upbit, geçen Kasım sonunda saldırıya uğradı ve saldırıda yaklaşık 50 milyon Dolar değerinde olan 342.000 Ethereum çalındı. Borsadaki sıcak cüzdanlar bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve platform şimdiye kadar tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı.

Borsa Önlem Aldı

Saldırıdan sonra platform, tüm varlıklarını sıcak cüzdan platformlarından çok güvenli soğuk cüzdanlara (çevrimiçi olmayan hesaplar) aktardı.

Geçen hafta Güney Kore borsası, Litecoin, Ripple ve EOS için benzer hizmetleri etkinleştirdi. Ethereum cüzdanlarına yapılan saldırı göz önüne alındığında, borsa cüzdanlarının güvenliği için ekstra önlem aldı.

Milyonlarca zarara rağmen, borsa, kurumsal varlıkları ile kullanıcılarına tam bir geri ödeme sağladı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın