Upbit Ethereum Hizmetlerine Yeniden Başladı

Güney Koreli kripto para borsası Upbit, yaklaşık 50 milyon Dolar değerinde dijital para biriminin çalınmasıyla sonuçlanan saldırının ardından Ethereum para yatırma ve çekme hizmetlerini yeniden açtı.

Resmi açıklamaya göre, dijital varlık borsası Ethereum cüzdanının güvenlik sistemini güncelledi ve para yatırmak için yeni adresler getirdi. Bununla birlikte, daha önce kullanılan adresler kullanılmıyor.

Upbit, geçen Kasım sonunda saldırıya uğradı ve saldırıda yaklaşık 50 milyon Dolar değerinde olan 342.000 Ethereum çalındı. Borsadaki sıcak cüzdanlar bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve platform şimdiye kadar tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı.

Borsa Önlem Aldı

Saldırıdan sonra platform, tüm varlıklarını sıcak cüzdan platformlarından çok güvenli soğuk cüzdanlara (çevrimiçi olmayan hesaplar) aktardı.

Geçen hafta Güney Kore borsası, Litecoin, Ripple ve EOS için benzer hizmetleri etkinleştirdi. Ethereum cüzdanlarına yapılan saldırı göz önüne alındığında, borsa cüzdanlarının güvenliği için ekstra önlem aldı.

Milyonlarca zarara rağmen, borsa, kurumsal varlıkları ile kullanıcılarına tam bir geri ödeme sağladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.