Ekim 15, 2022

Ünlü Yazar Robert Kiyosaki: Gayrimenkule Değil, Buna Yatırım Yapın!


90’lı yıllarda yaptığı emlak yatırımlarıyla kazandığı serveti ve 2008 yılındaki ‘mortgage krizi’ sırasında ünlü olan Robert Kiyosaki, yazdığı “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabıyla yeniden gündeme gelmişti. Bir süredir Twitter’da paylaşımlar yapan Kiyosaki, artık gayrımenkule yatırım yapmaktan uzak olduğunu bunun yerine yaptığı yatırımları açıkladı. İşte detaylar.

Gayrimenkul Yerine Bitcoin Satın Alın!

Kiyosaki, artık gayrimenkul yerine Bitcoin‘in yanı sıra en değerli metaller olan altın ve gümüşü tercih ettiğini belirterek, Twitter’daki takipçilerine de aynı tavsiyede bulundu.

Kiyosaki bu tercihinin nedeninin ise daha önce yazdığı “Kapitalist Manifesto” başlıklı kitabında açıkladığını belirterek, kendi reklamını yapmayı da ihmal etmedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiyosaki bahsettiği kitabında, yeni seçilen ABD hükümetinin emlak vergilerini arttırmayı, kira kontrolünü uygulama niyetinde olduğunu belirterek; 2020 yılından bu yana emlak yatırımlarının zorlaştığını belirtti. Ayrıca bu yıl sıkça yaşanan faiz artışlarının gayrimenkulün değerini düşüreceğini ifade etti.

Bitcoin

Ancak bu sorunların hiçbiri Bitcoin’e uygulanabilir şeyler değil.

Daha önceki bir tweet’te Kiyosaki, ABD ekonomisi çökerken Bitcoin’in her zamankinden daha önemli hale geldiğini, borsaların emekli maaşları ve işsizlik artışıyla birlikte aynı yöne gittiğini paylaştı.

Bitcoin’in şu anda birinin gelirini korumayacağını, ancak kişinin servetini koruyabileceğini de sözlerine ekleyen yazar, bu konudaki yaklaşımını da paylaştı.

Genel olarak Kiyosaki, 1990’lardan bu yana mevcut ekonominin çöküşünü tahmin ettiğini iddia ederek, mevcut durumun ABD hükümetinin para basmaya başladığı ve ardından 6 trilyon dolardan fazla bastığı 2008 krizi sırasında da alevlendiğini sözlerine ekledi. Yazara göre pandeminin başlaması her şeyi çok daha kötü hale getirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?