Temmuz 8, 2024

Ünlü Yatırımcıdan Şok Edici Boğa Sezonu Tahmini: Meme coin Patlaması Yakın mı?


Son güncellenme : 08.07.2024 - 00:02

Kripto para piyasasında, yükselişten düşüşe geçiş dönemleri yatırımcıları sıklıkla yanıltabilir. Milyar dolarları yöneten ünlü yatırımcı Andrew Kang, bu geçiş anlarında erken alım yapmanın risklerine dikkat çekiyor. Ayrıca Kang, 2025 yılı için meme coin’lere yönelik olumlu beklentilere sahip. İşte detaylar:

Doğru Satın Alma Zamanları

Kang’a göre, piyasa yapısındaki kırılmaların ardından gelen düzeltmeler genellikle uzun ve sert olur. Yatırımcılar bu düzeltmeleri tam anlamıyla kavrayamadıklarında ciddi kayıplarla karşılaşabilirler.

KANG meme coin yatırım yolları özellikleri

Kang, piyasanın en yüksek seviyesinden %10 aşağıda olduğu ve birkaç kişinin düşüş eğilimi gösterdiği durumlarda, Bitcoin veya diğer kripto paraları satın almanın yanlış olduğunu belirtiyor. Bu senaryolarda, yeterli satış baskısı olmadığı için fiyatlar daha fazla düşmez. Gerçek fırsatlar, piyasa tamamen zayıf katılımcılardan arındığında ve daha şiddetli düşüşler yaşandığında ortaya çıkar. Bu tür durumlarda, kripto paraların gelecekteki potansiyeli sorgulanır ve gerçek yatırım fırsatları belirginleşir.

Stratejik Zamanlama

Kang’a göre, en uygun satın alma zamanı, piyasa duyarlılığının en düşük olduğu ve çoğu kişinin kripto paranın geleceğinden umudu kestiği dönemlerdir. Bu anlarda piyasa genellikle aşırı satılmış olur ve fiyatlar dip seviyelerde veya yakınında seyreder. Bu da yatırımcılar için daha iyi bir risk-getiri oranı sunar.

Kang, altcoin’lerin %98’inin döngü zirvelerine ulaştığını ve sadece küçük bir kısmının 2024’ün dördüncü çeyreği veya 2025’in ilk çeyreğinde yeni zirvelere ulaşacağını öngörüyor. Bitcoin’in ise süper döngüsel bir varlık haline geldiğini ve hem tarihsel döngüsel davranışlarını hem de olgun bir makro varlık özelliklerini sergilediğini belirtiyor. Bu ikili doğa, Bitcoin’i önceki döngülere göre daha esnek ve öngörülebilir kılabilir.

Meme coin’lerin Potansiyeli

Kang, meme coin’lerin değişkenliklerine ve spekülatif doğalarına rağmen benzersiz potansiyellere sahip olduğunu vurguluyor. Ancak, meme coin’ler arasında sadece birkaçının yeni zirvelere ulaşacağını belirtiyor. Bu nedenle yatırımcıların bu kategoride son derece seçici olmaları gerektiğini söylüyor. Çünkü Kang’a göre, çoğu meme coin iyi performans göstermeyecek.

*Yazı yatırım tavsiyesi değidir! Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlar olup yatırımınızın tamamını veya bir kısmını kaybedebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?