Eylül 27, 2019

Ünlü Yatırım Uzmanı Mark Yusko Bitcoin Düşüşünü Değerlendirdi


Mark Yusko Bitcoin Fiyatına Tepki Gösterdi

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, yüzde 15’lik Bitcoin fiyat düşüşünü sorulduğunda çok kısa bir cevap verdi: “ Satın al”. Bitcoin’i teknoloji devi Amazon ile karşılaştırdı.

Yusko’ya göre Bitcoin, fiyatı 5.000 Dolara düşse bile yine de harika bir alım fırsatı olacaktır. Riskten korunma fonu yöneticisi, yatırımcıların günlük fiyat hareketlerinden etkilenmemesi gerektiğini açıkladı. Konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin’in günlük fiyatı önemli değil. On yıldır yaşıyor. Her yıl (biri dışında – 2015), daha yüksek bir düşüş yaşadı. Pazar değeri her sene büyümüştür.”

Yusko, Bitcoin’in her temel göstergesinin (kullanım, cüzdan, işlem büyüklüğü, vb.) Yeni seviyelere ulaştığını işaret ediyor. Bu nedenle de, ağın daha da sağlamlaştığını ve değerinin arttığını söylüyor.

Yusko, Bitcoin satmanın Amazon’da hisse satmak gibi olacağı sonucuna vardı – şimdiye kadar, bunun için avantajlı bir nokta olmadı.

Bunun dışında, Fundstrat Global Danışmanları kurucu ortağı Tom Lee de bu ayın başlarında, S&P 500 yeni seviyelere çıktıktan sonra Bitcoin’in toplanacağını öngördü. Bitcoin’in toplanma sürecine girip girmeyeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?