Ünlü Yatırım Danışmanı Ric Edelman, Bitcoin Hakkında Konuştu

0

Edelman Financial Engines’in kurucusu Ric Edelman, Yahoo Finance Live’a verdiği röportajda, Bitcoin gibi dijital varlıkların birbiriyle ilişkili olmadığını, bunun da onları altın, petrol, gayrimenkul, tahvil ve hisse senetleri gibi daha geleneksel varlıklardan farklı kıldığını söyledi. RIA Dijital Varlıklar Konseyi’nin finans uzmanı ve kurucusu, genel olarak piyasalardaki blockchain etkisini ve kripto pazarındaki son gelişmeleri tartıştı.

Kriptolar ve diğer varlık sınıfları arasındaki korelasyon eksikliği, geniş piyasa hareketleri sırasında dijital para birimlerini daha çekici hale getiriyor. Edelman’a göre büyük piyasa dalgalanmalarına karşı bu direnç, onları portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için değerli bir yatırım fırsatı haline getiriyor. Edelman, dijital paralar için “Yaklaşık 150 yıl içinde gerçekten yeni olan ilk varlık sınıfı” ifadelerini kullandı.

Edelman, Bitcoin’in fiyat volatilitesinin tahmin edilemez olmasına rağmen, çoğu portföyde %1 veya %2’lik bir tahsiste yeterli yukarı yönlü potansiyel olduğunu söyledi. “Bu, uzun vadede genel getirilerinizi iyileştirmenin maddi açıdan faydalı bir yolu olabilir” dedi.

Ünlü yatırım danışmanı ayrıca, blockchain teknolojisinin küresel ticaret için büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve finans uzmanlarının, hatta yılların deneyimine sahip olanların bile kripto para birimlerini yeterince anlamadığını ve müşterilere daha iyi hizmet verme fırsatını kaçırdığını ekledi.

“Çoğu finans uzmanı uzun süredir iş hayatında, çok başarılı, çok yetenekli ve deneyimli, ancak ne kadar çok deneyime ve yeteneğe sahipseniz… Bitcoin’e kafa yormak o kadar zor oluyor. Bitcoin’i tüm dijital varlıklar için proxy olarak kullanıyorum. Onlardan binlerce var. Ve bunun, aşina olduğumuz başka hiçbir şeyle ortak hiçbir yanı olmayan tamamen yeni ve farklı bir varlık sınıfı olduğunu kabul etmek önemlidir.”

Edelman, NFT’lerin (değiştirilemez token’lar) son birkaç yılda ortaya çıkan en popüler yeni kullanımları arasında olduğunu da söyledi. Bunlar, karşılıksız, fiziksel varlıkları sanal olarak temsil edebilirler. Bu varlıklar, token olarak daha büyük bir blockchain’de depolanır ve internetin yaratılmasına kadar uzanan “en etkili ticari yenilikler” olarak hareket eder. Edelman konuyla ilgili şöyle bir öngörüde bulundu:

“Bu çok büyük. Küresel ticaret üzerinde muazzam bir etkisi olacak.” 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın