Eylül 26, 2023

Ünlü Trader Yatırımcıları Uyardı: Popüler Altcoin Çöküşün Eşiğinde!


Geçen yıl Bitcoin’in (BTC) dibini tahmin eden üst düzey bir trader, Ethereum ‘un (ETH) bir döngü dibini oymadan önce derin bir devalüasyon görebileceğini söylüyor.

TechnicalRoundup’ın yeni bölümünde kripto analisti DonAlt, 53.300 YouTube abonesine Ethereum’un Bitcoin (ETH/BTC) karşısında çöküşün eşiğinde olabileceğini söylüyor.

Analiste göre, ETH/BTC paritesinin aylarca yavaşça aşağı doğru hareket etmek yerine büyük bir satış olayından geçtiğini görmeyi tercih ediyor.

 Genel olarak, ETH/BTC son birkaç haftadır olduğu gibi şimdi de aşağı yönde hızlanıyor ve bence bu iyi bir şey. Daha önce yaşadığımız kan kaybından daha iyi.

Bu durum ne kadar hızlanırsa dibe o kadar yaklaşırız diye düşünüyorum. Ancak eğer bu durum şu ana kadar olduğundan daha fazla hızlanırsa, asıl büyük acı daha yaşanacak demektir. Hâlâ elinde tutan insanlar için bu fiyat açısından pek de iyi değil. Ancak zaman açısından, büyük, büyük mumlar gördüğünüzde hızlandığında daha çok hoşuma gidiyor… Dibe en fazla iki hafta uzaklıkta olabileceğimizi düşünüyorum.

Oysa sürekli aşağı inen bu küçük mumları görürseniz, bunun önümüzdeki altı ay boyunca devam edebileceğini düşünürsünüz.

Bunun aslında daha da hızlanmasını tercih ederim çünkü o zaman kapitülatif görünmeye başlar.

DonAlt, ETH sahipleri teslim olduktan sonra Ethereum biriktirmek istediğini söylüyor.

 Eğer bu teslim olmaya başlar ve aptalca fiyatlar koymaya başlarsa, grafiğe baktığınızda olduğu gibi ve insanlar şu anda gerçekten aptalca davranıyorlar ve o zaman ben düşerim. Sanırım bu 0,047 BTC (1.232 dolar) olurdu – bunun gibi bir şey. İşlerin aptallaşmaya başladığı yer burası ve anlatı orada olmasa bile hazır olacağım yer de burası.

Bu haber yazıldığı sırada ETH/BTC 1.578 dolar değerinde 0,06022 BTC’den işlem görüyor. DonAlt’ın fiyat hedefine doğru bir düzeltme, ETH/BTC için %21’in üzerinde bir aşağı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?