Ocak 9, 2024

Ünlü Trader Capo’dan Bitcoin ve Ethereum İçin Kritik Uyarı: Ralli Olabilir Ancak Bir Sorun Var!


Yaygın olarak takip edilen bir kripto ayısı, kısa süreli rallilerin ardından Bitcoin ve Ethereum için büyük düzeltmelerin geleceği görüşünde.

Capo takma isimli trader, bu hafta spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) olası onayının Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için kısa süreli bir ralliyi ateşleyeceğini söylüyor.

“Balinalar 48.000-50.000 dolar seviyesine yoğun ilgi gösteriyor. Haberler dalgalanmayı tetikleyebilir ve büyük fitiller bırakabilir. Dolayısıyla bu seviyeye doğru bir pompa ve sonrasında büyük bir ret olası bir senaryo.”

Trader, Bitcoin’in “önümüzdeki birkaç gün için” fiyat hareketini tahmin eden bir grafik paylaştı.

bitcoin fiyat analizi grafiği

Trader, spot piyasa Bitcoin ETF‘sinin onaylanması haberinin ardından Bitcoin’in 51.000 dolara doğru yükseleceğini öne sürüyor. Rallinin ardından, balinalar “haberleri sattıkça” Bitcoin’in muhtemelen 30.000-31.000 dolar seviyelerine gerileyeceğini öne sürüyor.

Trader ayrıca Ethereum’un düzeltme yapmadan önce 2.600 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Ve diğer altcoin‘lerin de yukarı yönlü kısa bir hareketin ardından büyük bir düzeltme yaşamasını bekliyor.

“Önümüzde ilginç bir hafta var. ETF haberleri yakında yayınlanmalı. Bugünlerde açıklandığı gibi, önce piyasanın pompalamasını bekliyorum. BTC 48.000-50.000 dolara, ETH 2.500-2.600 dolara kadar yükselebilir. Altcoin’ler daha fazla yükselmeli. Bundan sonra, ki bu birkaç gün sürecektir, piyasa çok önemli bir yerel zirveye ulaşmalıdır. İşte o zaman yeni dipleri hedefleyerek swing kısa pozisyonlar açmaya başlayacağım.”

Daha da ileriye bakan trader, Bitcoin’in eninde sonunda 12.000 dolar seviyesine düşeceği yönündeki tahminini koruyor. Ek olarak grafiğine göre bu düşüş Nisan ayı civarında gerçekleşecek.

bitcoin fiyat analizi

Bitcoin son 24 saatte %7 artışla haber yazıldığı sırada 46.776 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Ethereum son 24 saatte %4,7 artışla haber yazıldığı sırada 2.314 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?