Ünlü Trader 10 Milyon Dolar’lık Kripto Portföyünü Açıkladı! İşte Dikkat Çeken Altcoin’ler

Popüler trader Ben Armstrong, YouTube kanalı üzerinden kripto portföyünün içeriğini paylaştı. Trader’ın en büyük yatırımı, kripto varlıklarının yaklaşık %30’unu oluşturan Bitcoin.

Trader videosunda, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini, “kriptoya yeni giren” insanlar için en güvenli bahis olarak gördüğünü söyledi. Bu nedenle, bir portföyün %25 ila %50’sini BTC’de tutmayı önerdi.

Bununla birlikte Armstrong, bunun her zaman kendisi için geçerli olmadığını açıkladı ve kariyerinin büyük bölümünde altcoin’lere daha fazla yatırım yaptığını itiraf etti:

“Bence altcoin’ler, portföyünüzü uçurmanın en kolay ve en güçlü yolu.” 

Ayrıca, ikinci ve üçüncü en yüksek yatırımlarının sırasıyla %22 ve %10.92 oranlarıyla Ethereum ve Cardano olduğunu açıkladı. Onları kripto alanındaki en önemli projeler ve dengeli bir portföy için uygun varlıklar olarak değerlendirdi.

“En iyi projelerin volatilitesi ve riski, ilk 20 veya ilk 100 dışındaki projelerden çok daha düşüktür. […] Getiriler hala harika, ancak risk daha düşük. Kendi aileme verdiğim türden bir tavsiye bu.”

Trader, portföyünde “çok fazla altcoin” olabileceğini kabul etti ve yatırımcılara “aşırı çeşitliliğe” düşmemelerini tavsiye etti. Bu bağlamda, ideal portföyün, bir yatırımcının ekonomik durumunun tolere edebileceği pozisyonlara sahip 5 ile 20 arasında coin olduğunu açıkladı:

“10.000 dolar veya daha az olan bir portföy için, en fazla 5 ila 8 token bulundurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Nedeni basit, eğer 1000 dolar ve 100 token’ınız varsa, büyük karlar elde edemezsiniz.”

Kripto piyasası dinamiklerini “döngüsel” olarak nitelendiren trader, yatırımcıların “altcoin sezonlarında” kar alması gerektiğini açıkladı.

Trader’ın portföyünde ayrıca Polkadot, Aave, Graph, Chainlink, Ethernity Chain, Synthetix, Uniswap, Cosmos, Compound, Elrond, VeChain, Solana, Tezos ve Frontier bulunuyor. Ona en çok kar getiren coin’in ise Cardano (ADA) olduğunu söyledi.

Öte yandan en büyük kayıplara sebep olan coin’leri Ethereum ve Aave.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.