Aralık 2, 2020

Ünlü Tarihçi Bitcoin Yatırımcılarını Sevindirecek Tahminler Yaptı, İşte O Tahminler!


Son güncellenme : 02.12.2020 - 09:06

Stanford Üniversitesi  Hoover Enstitüsü’nde bulunan dünyaca ünlü tarihçi Niall Ferguson, Bitcoin’in önder ve güvenilir bir depo olduğunu dile getiriyor.

Niall Ferguson: Bitcoin Önder ve Güvenilir Bir Değer Deposu!

Bloomberg haber kanalında yayınlanan bir makaleye göre, popüler tarihçi Niall Ferguson; Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller ve Bill Miller’da içerisinde bulunmak üzere piyasaya atılan sayılamayan ünlü yatırımcılara dikkat çekiyor. Aynı zamanda Niall Ferguson geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kısmi bir depo konumuna gelebileceğini dile getiren ekonomist ve Bitcoin yorumcusu Nouriel Roubini’nin son söylediklerini vurguluyor.

Niall Ferguson, Bitcoin’in 2020 yılındaki genişlemesinin temel kaynağı olarak devam eden Covid-19 salgınından sonra İngiltere ekonomisinin parasallaşmasındaki hızı ile kıyaslıyor. Ünlü tarihçi bu yeni dönemde, insanların lider kripto para birimini kıt, hâkim ve ‘’varlıklı kişilerin mal mülklerini saklamak için muhteşem bir yer’’ olarak bilinmeye başladığını dile getiriyor. Niall Ferguson konuya dair şu cümleleri kullanıyor:

“İlk olarak pandemi daha dijital bir dünyaya ilerlememizi hızlandırdı. 10 yıl sürecek bir durum 10 ayda elde edildi. Önceden hiç çevrimiçi bir işlem yapmamış insanlar, bankaların kapatılması gibi basit bir sebep ile bunu denemeye zorlandı. İkinci olarak ise pandemi, finansal gözetim ve mali dolandırıcılığa maruz kalmamızı önemli ölçüde yükseltti. Her iki eğilim de Bitcoin için olumlu bir etki yarattı.”

Dünyaca Ünlü Tarihçi Bitcoin’in Nadir Bir Kıtlık Formu Sunduğunu Dile Getirdi!

Niall Ferguson bir diğer yandan teknoloji büyükleri Square ve MicroStrategy aracılığı ile Bitcoin’e gerçekleştirilen son yatırımlara ve PayPal’ın artık milyonlarca ABD’li kullanıcısının BTC satın almasına karşın yaptığı çalışmaları vurguluyor. Popüler tarihçi, Bitcoin’in yatırımcılara, göründüğü kısımda sonsuz para basımının yapıldığı bir ekonomik alanda nadir bir kıtlık formu sunduğunu dile getiriyor. Niall Fergusoni Bitcoin’in enerji harcamasını ve bir dereceye kadar yavaş işlem hızının ise kaygı getireceğini belirtiyor. Niall Ferguson konuya dair şu cümleleri kullanıyor:

“Bitcoin, sınırsız çoklukla karakterize edilen sanal bir dünyada yerleşik bir kıtlık sunuyor… Bitcoin kullanıcıları, bankalar gibi aracılardan geçmeden ödeme gerçekleştirebilirler. Hükümetlerin baskısında kalmadan işlem yapabilirler. Kıtlığın avantajları itibari para arzının patladığı bir süreçte açıkça ortaya koyuluyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ece Önel hakkında :

Merhaba ben Ece Önel, Dokuz Eylül Üniversite'sinde okuyorum. Freelance olarak çalışıyorum ve aynı zamanda güncel haberleri takip ederek bu konular hakkında yazı yazmayı seviyorum. Yaklaşık iki senedir kendimi bu alanda geliştiriyorum. İyi okumalar. :)

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?