Kasım 29, 2019

Ünlü Şarkıcı Kendi Şehrini İnşa Ediyor ve Şehrin Ekonomisi Kendi Kripto Parası Üzerine Kurulacak


Popüler Amerikalı şarkıcı Akon, Nick Cannon ile gerçekleştirdiği röportajda, Mart ayında beri “Akon City” adını verdiği şehrini inşa etmekle uğraştığını belirtti.

Akon’un şehir ile ilgili anlattığı bilgilere göre, şehirde turist ve sakinler için bir havalimanı da bulunacak. Hatta, bu şehrin ekonomisi “Akoin” olarak adlandırılan kendi kripto parası üzerine kurulacak.

Akon City 10 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor, Senegal Devlet Başkanı Macky Sall tarafından Akon’a tahsis edilen 2000 dönümlük araziye inşa edilecek ve başkent Dakar’a yakın olacak. Akon 2014 yılında Gine, Mali, Benin, Senegal ve Sierra Leone gibi birçok Afrika ülkesine elektrik sağlamak için Thinone Niang ve Samba Bathily ile birlikte çalışma yapmıştı.

Senegal asıllı Akon’un servetinin yaklaşık 80 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?