Ünlü Moda Markasından Blockchain Adımı!

0
323

Tasarımcı Rebecca Minkoff ve erkek kardeşi Uri, Little Minkoff adında çocuklar için yeni bir marka oluşturdular. Bu yeni marka için ise Blockchain teknolojisinden yararlandılar.

Minkoff’lar, çevre dostu malzemeler ve etik emek uygulamaları kullanımı için her bir giysiyi tedarik zincirinden geçerken izlemelerini sağlayan Resonance adlı bir blockchain girişimiyle birlikte çalıştı. Söz konusu ürünler aynı zamanda Dominik Cumhuriyeti’nde fazla stok ve malzeme israfını azaltan bir fabrikada talep üzerine üretiliyor. Rebecca koleksiyonu için, “Birçok anne-baba gıdadaki ve çevredeki toksinlerden endişe duyuyor.” dedi ve ekledi:

“Yaptığımız kıyafetlerde toksin olmadığından ve üretim sürecinin mümkün olduğunca az atık ürettiğinden emin olmak istedim.”

Çoğu moda markasının kendi tedarik zincirleri hakkında pek fazla bir bilgisi yok. Tedarik zinciri oldukça uzun ve aracılı bir süreç olabiliyor. Ancak bu noktada şeffaflık tüketiciler için önemli bir konu haline gelmeye başladı.

Minkoff’lar da, bu konuyla ilgili olarak Christian Gheorghe, Joe Ferrara ve Lawrence Lenihan’ın ortak kurduğu bir blockchain şirketi olan Resonance’da bir işbirliği yaparak, kendi çözümünü üretti. Görüldüğü üzere blockchain teknolojisi yaygınlığını artırmaya ve hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın