Ünlü Moda Markasından Blockchain Adımı!

Tasarımcı Rebecca Minkoff ve erkek kardeşi Uri, Little Minkoff adında çocuklar için yeni bir marka oluşturdular. Bu yeni marka için ise Blockchain teknolojisinden yararlandılar.

Minkoff’lar, çevre dostu malzemeler ve etik emek uygulamaları kullanımı için her bir giysiyi tedarik zincirinden geçerken izlemelerini sağlayan Resonance adlı bir blockchain girişimiyle birlikte çalıştı. Söz konusu ürünler aynı zamanda Dominik Cumhuriyeti’nde fazla stok ve malzeme israfını azaltan bir fabrikada talep üzerine üretiliyor. Rebecca koleksiyonu için, “Birçok anne-baba gıdadaki ve çevredeki toksinlerden endişe duyuyor.” dedi ve ekledi:

“Yaptığımız kıyafetlerde toksin olmadığından ve üretim sürecinin mümkün olduğunca az atık ürettiğinden emin olmak istedim.”

Çoğu moda markasının kendi tedarik zincirleri hakkında pek fazla bir bilgisi yok. Tedarik zinciri oldukça uzun ve aracılı bir süreç olabiliyor. Ancak bu noktada şeffaflık tüketiciler için önemli bir konu haline gelmeye başladı.

Minkoff’lar da, bu konuyla ilgili olarak Christian Gheorghe, Joe Ferrara ve Lawrence Lenihan’ın ortak kurduğu bir blockchain şirketi olan Resonance’da bir işbirliği yaparak, kendi çözümünü üretti. Görüldüğü üzere blockchain teknolojisi yaygınlığını artırmaya ve hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.