Ocak 8, 2024

Ünlü Milyardere Göre Bitcoin İçin Beklenen Yıl Geldi: İşte Nedeni!


Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, 2024’ün Bitcoin (BTC) için en büyük yıl olabileceği görüşünde. Palihapitiya, bir dizi Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının BTC için muhtemelen bir oyun değiştirici olacağını söylüyor.

Palihapitiya’ya göre, ETF‘ler nüfusun belirli kesimlerinin nihayet BTC’ye maruz kalmasına olanak tanıyacak. Bunun da nihayetinde ana akım benimsemeye yol açması olası

“Bence bu yıl Bitcoin için şimdiye kadar var olan en önemli yıl. Muhtemelen bir dizi ETF’nin onaylanmasına sayılı günler kaldı. Bu yüzden Bitcoin’in o eski ‘uçurumu geçme’ terimini kullanması ve herkesin BTC’yi benimsemesi için önemli bir yıl olacaktır.

Tüm bunlar gerçekleşirse Bitcoin’in 2024 yılı sonunda geleneksel finans sözlüğünün bir parçası olacağını düşünüyorum. Bu da benim bu yıl en çok beklediğim trend.”

SEC’in bugün ile 10 Ocak arasında birkaç Bitcoin ETF başvurusu hakkında karar vermesi bekleniyor. BTC ETF adaylarından bazıları arasında varlık yöneticileri BlackRock, ARK Invest, VanEck ve Valkyrie Investments yer alıyor.

Bitcoin haber yazıldığı sırada 43.936 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?