Şubat 14, 2024

Ünlü Milyarderden Bitcoin’e İnanmak için 34 Trilyon Nedeni Olduğunu Belirtti!


Mike Novogratz, ABD’nin borç birikiminin devam etmesinin Bitcoin fiyatının geleceğine ilişkin sarsılmaz bir güven duymasına yardımcı olduğunu belirtti.

Galaxy Digital CEO’su, X’te yayınladığı yeni bir yazıda, ABD hükümetinin sadece ülkenin 34,230 trilyon dolarlık borcunun faizini ödemek için günde milyarlarca dolar harcadığını belirtti.

Birçok Bitcoin yatırımcısı BTC’nin bir değer saklama aracı ve itibari para birimlerinin değer kaybetmesine karşı bir koruma görevi gördüğüne inanmakta. Novogratz Nisan 2023’te, BTC fiyatının “yakın zamanda” 1 milyon dolara ulaşmasını istemediğini çünkü bunun ABD’de istikrarsızlığın başladığı anlamına geleceğini belirtmişti.

Ekteki videoda Novogratz, ülkenin en büyük yabancı kreditörlerinden bazılarının artık Hazine tahvilleri yoluyla ABD borcu biriktirme iştahının azaldığı konusunda uyarıyor. Ayrıca hükümetin yüksek faiz ortamında bilançosunu büyütmeye devam etmesi nedeniyle ülkenin yakında mali sorunlara tanık olabileceğini söylüyor.

“Geleneksel olarak, rezerv para birimi olduğunudan dolayı herkes size borç verir. Amerika’ya çok fazla güven var. Yani Çinliler, Orta Doğulular, Ruslar gibiler…

Ama birdenbire Ruslara yaptırım uygulamaya başladık ve Ruslar kısa vadede ABD’ye bir daha asla borç para vermezler. Çinliler bizim için endişeleniyor, bu yüzden giderek daha az Hazine tahvili alıyorlar. Japonlar hala borcumuzun büyük bir kısmına sahip ama yabancılar borcumuzu daha az satın almak istiyor. Dünya ABD liderliği etrafında eskisi kadar birleşmiş değil.

Faiz oranları yükseldikçe, ki bu gerçekten bir sorun, borç ödemeleri de yükseliyor… Bu bir kredi kartı gibi: 1000 dolar kredi kartı borcu alıyorsunuz ve sizden %21 alıyorlar… Bu yılda 200 dolar demek. Bunu geri ödeyemezsiniz ve borç sürekli büyür, büyür ve büyür.”

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?