Şubat 1, 2024

Ünlü Milyarder Robert Kiyosaki’den Bu Varlık için İddialı Sözler: Bana Adeta Bir Servet Kazandıracak!

Robert Kiyosaki, elinde tuttuğu Bitcoin (BTC) varlıklarının gelecekte büyük bir zenginlik kaynağı olmasını beklediğini belirtti.

Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, emeklilik fonlarının bu ayın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan spot piyasa Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) akmaya başlamasıyla sahip olduğu 66 BTC’nin kendisine bir “servet” kazandıracağını söylüyor.

Kiyosaki,

Bir servet kazanacağım. Sadece 66 Bitcoin’im var. Çok fazla değil, ama piyasayı ETF’ye açtıklarında, şimdi tonlarca emeklilik parası buna giriyor. Bu para akacak, bu da kriptoyu sıçratacak ve Bitcoin’i 500.000 dolar olarak tahmin ediyorlar  ama ben buna dikkat etmiyorum.

Sadece insanlara soruyorum, kaç tane gerçek coin’iniz var? Bende 66 tane var, büyük olay, değil mi? Ama çok fazla… Bu arz ve talep meselesi. Yani arz 21 milyonda kalıyor ama talep arttı.

şeklinde belirtti.

Bununla birlikte, Kiyosaki’ye göre, “basılabilen” herhangi bir varlık türüne güvenmediği için Bitcoin ETF’lerine yatırım yapması pek olası değil. Kiyosaki bunun yerine altın, gümüş ve BTC’yi tercih ettiğini belirtti.

Ben bozuk bir plak gibiyim: altın, gümüş ve Bitcoin. ETF yok. Birinin basabileceği herhangi bir şeye dokunmak istemiyorum. Dolarları sevmiyorum, tahvilleri sevmiyorum, sert varlıkları seviyorum.

şeklinde belirtti.

BTC bu haber yazıldığı sırada 43,457 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde küsuratlı bir düşüş yaşadı.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?