Ocak 11, 2023

Ünlü Milyarder 2023 Kripto Tercihini Açıkladı: Üzgünüm Ama…

Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, 2023 yılında enflasyonun küresel çapta devam etmesini beklediğini belirtti. Milyarder 2023 yılı için kripto para stratejisini de açıkladı.

All-In Podcast’in yeni bölümünde konuşan Palihapitiya, enflasyonun insanların tahmin ettiği kadar hızlı bir şekilde yok olmayacağını düşünüyor.

“Enflasyonu üç farklı bölümde açıklayacağım ve ilk iki bölümün oynandığını gördük. Yani 2021, birinci bölüm, tamamen enerji enflasyonu ile ilgiliydi… Enflasyonda ilk sıçramaya neden oldu ve sonra inişe geçtik…

2022 gerçekten de mal enflasyonu yaşadık. Tüm bu fiyatlar ve tüm bu şeyler girdi maliyetleri arttığı için yükseldi ve hepimiz bunun sonuçlarına katlanmak zorunda kaldık. Ama sonra bu azalmaya başladı.

Şimdi, 2022’nin sonuna bakacak olursa, ilginç bulduğum şey, Biden’ın bir demiryolu grevini önlemek için 1800’lerden kalma bir yasayı kullanması, asgari ücreti artıran eyaletlerin sayısı veya sendikalaşma eğilimi olsun, ücret enflasyonu hakkında gördüğüm makalelerin sayısıydı. Genel olarak benim düşüncem, sarkacın çok belirgin bir şekilde sermayeden uzaklaşıp emeğe doğru sallandığı yönünde.

İşgücüne katılım oranı düşük kaldıkça ve düşmeye devam ettikçe ve buna bir de işsizlik oranı eklendiğinde, daha fazla ödeme yapmadığınız sürece sahip olduğunuz şirkette ihtiyaç duyduğunuz işi yaptırmak giderek zorlaşacaktır.

Eğer bu durum abartılırsa, enflasyon olduğu yerde kalacaktır.”

Ünlü milyarder, enflasyonun yüksek kalmasını beklediği için stratejisinin daha tutucu olacağını ve muhtemelen devlet tahvillerine yatırım yapmaya odaklanacağını açıkladı.

“Nakit ve verim eğrisinin ön ucunun bir kombinasyonuna sahip olurdum, yani Hazine bonolarından iki yıllık tahvillere kadar. İşlerin daha kesin hale gelmesini beklerken bunlara sahip olarak muhtemelen bu yılın sonuna kadar %5 gibi oldukça güvenli bir şekilde %4,5 getiri elde edebilirsiniz. Bu konuda benim düşüncem, aşırı düzeltme yapmaya ve bir dip noktası seçmeye çalışmaktansa, bu işi gerçekten bitirdiğimizde bir rallinin ilk %10 ya da %15’ini kaçırmayı tercih ederim.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?