Kasım 18, 2019

Ünlü Mail Firması Gelen Bitcoin Ödemelerini Yıllardır Biriktirdiğini Açıkladı

İsviçre merkezli e-posta hizmet sağlayıcısı olan Proton Mail, bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, şirketin elde etmiş olduğu Bitcoin ödemelerini uzun süredir biriktirdiğini ve hodl ettiğini belirtti.

Proton Mail’ın yıllardır Bitcoin ödemelerini elinde tuttuğu bir Twitter kullanıcısı sayesinde öğrenildi. Bir Twitter kullanıcısı ‘Hizmet için Bitcoin ile ödeme yapmayı tercih ettim ancak bundan dolayı pişmanlık duyuyorum çünkü bu Bitcoin’leri uzun dönem tutmak isterdim’ şeklindeki paylaşımına Proton Mail’ı etiketledi ve bunun üzerine şirketin destek hesabı yanıt olarak şunları yazdı:

“Bize gelen Bitcoin ile yapılmış ödemeleri yıllardır nakit paraya çevirmedik. Onları (Bitcoin) hodl ediyoruz.”

Peki hodl terimi tam olarak ne anlama geliyor? Esasında ‘hold’ kelimesinin yanlış kullanımıyla ortaya çıkan ‘hodl’ terimi, kripto para sektöründe bir Coin’in fiyatı düşüş eğiliminde olsa bile satmadan elinde tutmak anlamına geliyor.

Ek olarak Proton Mail, Bitcoin ile ödeme opsiyonu seçeneğinin yanı sıra Bitcoin türünden bağışları da kabul ediyor. Firmanın Bitcoin cüzdanında yaklaşık 200 Bitcoin bulunduğu söyleniyor. Söz konusu Bitcoin’in günümüzde ki yaklaşık 1.7 milyon dolara karşılık geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?