Şubat 5, 2021

Ünlü Kripto Analistinden Dikkat Çeken XRP Tahmini!


Ripple’ın XRP token’ı, kısmen WallStreetsBets topluluğunun kripto kolu SatoshiStreetsBets nedeniyle geçtiğimiz günlerde bir canlanma yaşadı. Söz konusu grubun, 28 Ocak’ta 0.25 dolar’dan işlem gören XRP’nin, 1 Şubat’ta 0.75 dolar’a kadar çıkmasını sağlayan yerel bir ralliden sorumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Şu an ise XRP, önümüzdeki günlerde 0.50 dolar’lık direnç seviyesine ulaşmak için konsolidasyon aşamasına girmiş görünüyor ve 0.44 dolardan işlem görüyor.

Bunların yanında kripto paranın son rallisiyle, Tether (USDT) ve Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC) kaçınılmaz ihracının yaşandığı bir stablecoin çağında XRP’nin nasıl bir işleve sahip olacağı konusu yeniden gündeme geldi.

Dahası, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum gibi diğer hacim bakımından büyük kripto paraları aşmasına izin verecek seviyelere yükselip yükselemeyeceğine dair tartışmalar devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve kripto analisti MagicPoopCannonn, gerçek bir faydaya sahip olduğu için piyasa hacminin XRP için bir sorun olmaması gerektiğine inanıyor. Analist düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

“XRP’nin sözde “piyasa değeri” kısıtlamaları nedeniyle artı potansiyelini sorgulayan insanlar, dünya çapında trilyonları hareket ettirmek için tasarlandığını (ve uygulandığını) anlamıyor. Bu gerçekleşirse/gerçekleştiğinde piyasa değeri patlayacaktır. XRP’den gerçek fayda sağlayan insanlar var. Bunu düşünün.”  

XRP’de devam eden piyasa ilgisi hakkında Magic, kripto paranın 9 dolar’a hatta 20 dolar’a yükselebileceğini tahmin etti.

“XRP, destansı bir patlamanın eşiğinde gibi görünüyor. Büyük ralli için hedefim 9 dolar, güçlü bir geri çekilme görebileceğimizi düşünüyorum. Böyle bir durumda, XRP’nin 50 dolar civarında nihai bir hedefle 20 dolar’a yükselebileceğine inanıyorum.

Analist ayrıca, XRP için bu tür hedeflerin, kripto para 2017’de %76.000’in üzerinde değer kazandığı için imkansız olmadığını açıkladı.

Bunların yanında SEC davası sebebiyle ABD’de birçok borsa XRP ticaretini durdurmuş olsa da, ABD sakinlerinin hala Uphold kripto borsasında XRP ticareti yapabildiğini hatırlatmakta fayda var. Platform, XRP’yi listeden çıkarmak yerine Ripple SEC davasıyla ilgili “bekle ve gör” yaklaşımını benimsemeye karar verdi. Sonuç olarak, ABD’deki birçok XRP trader’ı ve yatırımcısı, XRP ekibi tarafından aşağıdaki açıklama ve grafik aracılığıyla gözlemlendiği gibi, kripto paralarını Uphold’a taşıdı.

“XRP birikimleri sayısındaki büyük artış, ABD müşterileri için hala ticarete izin veren birkaç borsadan biri olan UpholdInc’e doğru yol alıyor.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?