Eylül 19, 2023

Ünlü Kripto Analistinden Bitcoin İçin Tahmin Geldi: Bu Tarihlerde 100 Bin Dolar!


Bitcoin ‘in (BTC) haftaya yükselişle başlamasıyla birlikte, kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunda olduğu gibi, uzmanlar daha fazla kazancın geleceğini tahmin ediyor. Bazıları ilk dijital varlığın önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 doları aşacağından emin.

PlanB takma isimili  kripto para analisti, diğer adıyla 100trillionUSD, 18 Eylül’de yayınlanan bir X gönderisinde, Bitcoin’in yarılanma olayının 32.000 doların üzerine çıkmasını tetikleyebileceğini ve 2025 boğa piyasasının 100.000 dolar ve ötesinde sonuçlanacağını savunarak bu yılın başlarındaki tahminini yineledi.

Gerçekten de, uzmanın belirttiği gibi, Kasım 2022’nin en düşük seviyesi BTC için dip seviyeydi. Özellikle PlanB’nin orijinal tahmini yaptığı 12 Ocak’tan bu yana 18.000 dolardan 27.000 dolara yükseldiği için 2024 yarılanmasına doğru yükselmesini bekliyordu.

bitcoin

Bu nedenle analist, 2024 yarılanmasının en büyük kripto varlığını 23.000 ila 66.000 dolar arasında bir fiyat aralığına getireceğine, 2025’teki müteakip boğa piyasasının ise birim başına 100.000 dolar ile 1 milyon dolar aralığına doğru koşuyu tetikleyebileceğine inanıyor.

Bu arada, BTC haber yazıldığı sırada 27.182 dolardan fiyattan işlem görerek gün içinde %2,84’lük bir kazanca işaret ederken, bir önceki hafta boyunca değerini %6,43 oranında arttırdı ve aylık grafiğinde %5,41 ilerleme kaydetti.

Özellikle, BTC bir yıldan uzun bir süredir ilk kez bir yükseliş çaprazını geçti. Bu son toparlanmada kendini gösteren bir yükseliş işareti. Ayrıca, her biri başka bir ralli olasılığı taşıyan 29 yarılanma olayı kaldı.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?