Mart 16, 2024

Ünlü Kripto Analistinden Bitcoin için “Baş Döndüren” Ralli İddiası!

Kripto para uzmanı Kevin Svenson, Bitcoin fiyatının bir düzeltme döneminde olduğunu belirterek güncel tahminini paylaştı.

Svenson, 2022 Kasım’ında başlayan Bitcoin parabolik eğri formasyonunun dördüncü seviyesinde olduğunu belirtti. Bu formasyon, fiyatın yükseliş trendine devam etmeden önce her seviyede bir süre durakladığı ve kırbaçlandığı dört seviyeli bir merdiven gibi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC mevcut parabolik eğri formasyonunda dördüncü aşamaya geçerken, Svenson’a göre volatilite seviyeleri yükselecek.

Svenson’a göre, Bitcoin henüz parabolik eğri formasyonunun dördüncü tabanını tamamlamadı: “Henüz doğrulanmış bir zirve noktası yok ve fiyat hareketi hala trend çizgisinde işlem görmedi.”

Sonuç olarak bu durum, bu bölgeye giriş yaparken oldukça fazla dalgalanma olabileceği anlamına geliyor. Bitcoin fiyatı farklı dalgalanmalar gösterebilir ve 80.000 dolara çıkabilir, ardından 55.000 dolara geri çekilebilir. Bunların ardından yeniden yükselişe geçebilir, 70.000 doların üzerine çıkabilir, 60.000 dolarların ortalarına geri dönebilir, tekrar yükselişe geçebilir. Ve bunların hepsi parabolik bir trend içinde olacak.

Bu trendler oldukça çılgın olabilir ve sizi şaşırtabilir. Bu dalgalanmaların gerçekleştiğini gördüğünüzde başınız dönebilir.”

kevin svenson bitcoin fiyatı için konuştu

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 67.771 dolardan işlem görüyor.

Svenson, mevcut parabolik eğri modeline dayanarak Bitcoin için hedefinin 90.000 dolarlık bir fiyat olduğunu söylüyor.

“Bu yükselişin zirvesi mi olacak? Boğa piyasasının sonu mu olacak? Bunu söylemek zor. Şu anda söylemek isteyeceğim bir şey değil. Daha çok 2017’de olduğu gibi, böyle bir fiyata ulaştığınızda parabolik trendi kırar ve daha büyük bir parabolik trend oluşturursunuz.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?