Ünlü Kripto Analisti Boğa Piyasasında Kayıplara Karşı Uyardı!

Ünlü kripto para analisti Lark Davis, kripto piyasasında yükselen fiyatlarla birlikte birçok yatırımcının boğa piyasası sırasında para kaybedeceğini dile getirdi ve kayıp yaşanmaması için stratejisinden bahsetti.

Yakın zaman diliminde YouTube kanalındaki videosu konuşan Davis, %90 veya daha  kripto yatırımcısının boğa sezonunda para kaybedeceğini ve uzun vadede ki kazançlarını harcayacaklarını dile getirdi.

Davis boğa piyasasında ani yükselişlerde satın almama ve fiyat düşme döneminde ise panik satışından kaçınmaları konusunda uyarıda bulundu:

“Birçok kripto yatırımcısı, tepeden satın alıp, dipten satıyor ve bu işlemler böyle devam ediyor, ama rekt olana kadar.”

Davis, veri analiz şirketi Santimet’in yapmış olduğu yüksek fiyatlarla satın alım yapmak yerine kripto para varlıklarını satma zamanı anlamına geldiği çalışmasına göndermede bulundu. Davis ayrı olarak yatırımcılara ciddi yükseliş dönemlerinde veya düşüşlerde sosyal medya üzerindeki analistlerini dinlememeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Davis videosunda ayrıca, yatırımcıların ellerinde olan kripto para birimlerini çok uzun süre tutmak yerine kazançlardan kâr elde etmeleri konusunda şu açıklamasıyla tavsiyede bulundu:

“Mesela şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız kazançlarınızı hiç realize edemezsiniz. Gerçekte hiçbir şekilde kâr elde edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kârlarınızı almayı alışkanlık edinin.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.