Ünlü İsimden Bitcoin Fiyat Tahmini

0
577

Lider kripto para birimi Bitcoin yayın saatimizde 7 bin 420 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Michael van de Poppe gibi ünlü isimler Bitcoin fiyatının bu aşamalardan sonra 7 bin dolara da düşebileceğini, 8 bin dolara da çıkabileceğini tahmin etmekteler.

Vadeli İşlem Etkisi

Coinmarketcap piyasa verilerine göre Bitcoin son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak yüzde 5 oranında bir değer kaybı yaşadı ve yeniden 7 bin 400 dolar civarlarına kadar geriledi.

Bitcoin fiyatındaki bu düşüşün tam nedeni ne olduğu bilinmese de bazı analistler bunun vadeli işlem piyasalarından kaynaklanıyor olabileceğini tahmin ediyorlar. Bu analistlerin görüşlerine göre vadeli işlem piyasasında oluşan fiyat açığı, Bitcoin fiyatını az bir ihtimalde olsa düşürmeye neden olmuş olabilir.

Vadeli işlem piyasasında bir fiyat açığı olduğu zaman Bitcoin (BTC) genel tavrı açığı kapatacak şekilde haraket ediyor. Michael van de Poppe, Bitcoin’in bu sefer de buna benzer bir hareket sergileyebileceğini düşünüyor.

Michael van de Poppe’a göre Bitcoin fiyatının düşmesine yol açacak bir fiyat açıklığı olsa da Bitcoin’in yükselmesini sağlayabilecek bir açıklık da bulunuyor. Kendisi de bu yüzden Bitcoin’in 7 bin dolara düşeceğini veya 8 bin dolara çıkabileceğini düşünmekte ve konu hakkında şu yorumda bulunuyor:

“Bu aşamada 7 bin 400 dolar engelini aşabilecek miyiz merak ediyorum. Eğer bu direnişi kırabilirsek 8 bin dolara kadar ilerleyiş sağlayabiliriz. Eğer kıramazsak fiyat 6 bin 900 veya 7 bin dolara kadar gerileyebilir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın