Ünlü Girişimci Jason Calacanis: XRP, Açıkça Sıfıra Giden Bir Felaket!

Ünlü Silikon Vadisi yatırımcısı Jason Calacanis, son tweet’inde dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP‘yi “felaket” olarak adlandırdı. Uber, hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood ve diğer önde gelen şirketlere yaptığı erken yatırımlarla bir servet kazanan Calacanis, tartışmalı token’ın bir tür mucize olmadıkça “açıkça sıfıra gideceğini” savunuyor.

30 Ocak’ta XRP, Binance borsasında 0.517 dolar’a ulaşarak yüzde 80’in üzerinde çılgın bir artışa tanık oldu. Bu, Ripple Labs’ın Aralık ayı sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinden bu yana gördüğü en yüksek seviye. Bu büyük hareketin, bu yazı yazılırken 124.950 üyesi olan tuhaf bir Telegram grubu tarafından tetiklendiğine inanılıyor.

Daha da ilginci, Ripple CTO’su David Schwartz şu anda token’ı WallStreetBets (WSB) token’ı ile karşılaştırıyor:

“Şu anda XRP grafiği, WSB grafiği gibi görünüyor. Tesadüf?” 

XRP topluluğu, geçtiğimiz birkaç günü yeni Wall Street karşıtı hareketten yararlanmaya çalışarak geçirdi. Şimdi ise, Calacanis’in belirttiği gibi, insanlar SEC’in kayıtsız bir menkul kıymet olarak gördüğü token’a para atarken işler “kontrolden çıkıyor”:

“Şüpheli bir şirketin, harabe riski taşıyan bir SEC davasıyla darmadağın olduğunu ve kripto paralarının %60 YUKARI gittiğini hayal edin? Siz ne düşünüyorsunuz!??!” 

Bazı hisse senetlerini ve kripto para birimlerini çevreleyen spekülatif çılgınlık, geçen hafta finans dünyasını şaşkına çevirdi. Şaka token’ı olarak bilinen Dogecoin (DOGE), neredeyse 70 düşmeden önce 29 Ocak’ta yüzde 1000’in üzerinde değer kazandı. XRP için de bu yönde iddialar var. XRP’nin benzer bir çöküş yaşayıp yaşamayacağını göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.