Nisan 13, 2022

Ünlü Ekonomiste Göre Kripto Piyasalarında Dibe Ulaştık! İşte Nedeni


Marco gurusu ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto piyasalarının zaten en düşük seviyelerini gördüğünü ve yaklaşan katalizörlerin endüstri çapında bir sonraki ralliyi ateşleyebileceğini söyledi.

Pal, Layah Heilpurn’e verdiği yeni bir röportajda, birçok farklı gelişmenin kripto alanını olumsuz etkilediğini, ancak buna rağmen piyasaların dirençli kaldığını belirtti. Pal’e göre, dayanıklılık dip seviyeye ulaşıldığının bir işareti olabilir.

“Olasılıklar dengesi prensibi, geçen yıl en düşük seviyeyi yapmamızdır, bu yıl düşük seviyeyi yeniden tekrar test ettik ve bence bu en düşüktü…

Bana göre bir savaş başlattık, %8.5 enflasyon, Fed faiz oranlarını kriptoya karşı yükseltti, Çin yasağını kaldırdık, piyasa üzerine çok şey attık ve yeni bir dip yapmadık. Bu genellikle piyasanın dibini bulduğunun bir işaretidir.”

Pal, ekonomik durgunluk döneminin kriptoda bir sonraki büyük boğa koşusunu tetikleyen kıvılcım olabileceğini söylüyor.

“Şimdi yukarı yönlü katalizörlerin ne olduğuna bakıyoruz. Yukarı yönlü katalizör, ekonomik büyüme yavaşlamaya başlarsa olacaktır. Daha sonra uzun vadeli varlıkları, düşük büyüme ortamlarında daha iyi performans gösterme eğiliminde olan şeyleri görmemiz muhtemeldir. Kripto da, uzun vadeli varlıklar gibi bu tür bir ortamlarda çok iyi performans gösterme eğilimindedir. İşte kıvılcım olarak beklediğimiz şey bu, yapı değişikliği.” 

kripto para piyasa

Bunların yanında Pal’a göre, kripto pazarının genel eğilimlerini en iyi şekilde ortaya koyan Bitcoin halving etkinliğinin oluşturduğu dört yıllık döngü artık sona erdi.

“Bence [4 yıllık döngüler] bitti çünkü piyasa eskisinden çok daha büyük. Bitcoin o kadar baskın değil, bu yüzden marjda, dört yıllık döngünün bir etkisi olacak, ancak o kadar büyük bir etkisi olmayacak. Örneğin, ETH 2.0 olayı farklı bir potansiyel dinamik yaratacak, bu yüzden döngülerin değiştiğini düşünüyorum. Bence zamanla bu çok değişken eğilimler daha az volatil hale geliyor ve bunu Amazon’un ilk günlerinde gördük…. Şimdi kripto da olan da bu, şu anda onu kullanan 300 milyon insan var, bu yüzden olan şey volatilite düşüşleri.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?