Ünlü Ekonomist Açıkladı: Kripto Paralarda Belirsizlik Bu Hafta Bitebilir!

0

Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, önemli direnç seviyelerinin altında işlem görmeye devam ediyor. Basın zamanında, Bitcoin 57.293 dolar seviyelerinde yer alıyor ve ayın başlarındaki ATH’sinden çok uzak. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin 42 (korku) değerinde olduğunu göz önüne alarak, piyasada büyük oranda bir gerginliğin hakim olduğu söylenebilir. Bitcoin kritik destek ve direnç seviyelerinin arasında yönünü belirlemeye çalışıyor.

Bazı piyasa uzmanları yukarı yönlü bir kırılma beklerken, aksini düşünenler de mevcut. Fakat bu noktada asıl soru kırılmanın ne zaman gerçekleşeceği. Ünlü Ekonomist Tunç Şatıroğlu da YouTube üzerinden konuya ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

İlk olarak genel bir piyasa değerlendirmesi yapan Şatıroğlu, 22 Eylül tarihinde yaşanan Bitcoin hareketinin yeniden tekrar edebileceğini belirtti:

“22 Eylülde de böyle olmuş; düşüş düşüş sonra bir iki gün yukarı atıyor ondan sonra tekrar bir düşüş geliyor ama eski düştüğü yerin altına gelmiyor, yukarı geliyor. Burada da  (18 Kasım) düşüş düşüş iki gün yukarı atıyor sonra geri geliyor tekrar ama ondan sonra eski yerin altına gelmiyor. İşte demek ki yarın olmasa bile ertesi gün veya hafta sonuna doğru buralardan bir yükseliş gelme ihtimali yüksek.”

Bunların yanında ünlü ekonomist 55.605 dolar desteğinin kırılmadığı sürece “sorun olmadığını” belirtti. Tam olarak yukarı yönlü hareketin başladığını söylemek için de 58.659 dolar seviyelerinde yer alan Kaufman hareketli ortalamasının aşılması gerek. Bundan önce karşımıza çıkan önemli direnç seviyesi ise 57.270 dolar’da yer alıyor. Şatıroğlu’na göre Bitcoin 57 bin ile 55 dolar aralığında kaldığı sürece belirsizlik devam edecek.

Son olarak ünlü ekonomist destek seviyesinin önemine bir kez daha dikkat çekti:

“55.600 kırılmadığı sürece rahat olun, satmaya gerek yok. Elbet bir şekilde yükselecektir. Bu (seviye) kırılırsa kötü. […] O zaman 44.800’lere kadar düşüşler olabilir. Şu anda bunu söylemek için erken.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın