Ünlü CEO: Ethereum (ETH) Değerinin Altında İşlem Görüyor! Hedef Fiyat 903 Dolar!

Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) ile birlikte yukarı yönlü hareketini devam ettirdi ve 700 dolar seviyelerini geçerek bazı güçlü hareketlere imza attı. Bu sayede ETH fiyatı 2020’nin en yüksek seviyesi olan 744 dolar’a ulaştı. Basın zamanında Ethereum, 83 milyar dolarlık piyasa değeri ile 730 dolar seviyelerinde işlem görüyor. ETH için bir sonraki hedef şu anda 800 dolar, çünkü dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin kısa sürede 100 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağı düşünülüyor.

Mevcut fiyatta bile, ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1400 dolar’dan %50 daha az bir fiyatta işlem görüyor. Birkaç piyasa analisti, Bitcoin (BTC) yükselişi sakinleştikten sonra büyük paranın Ethereum’a (ETH) akmaya başlayacağını söylüyor. CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, ETH’nin kurumsal satın alma açısından değerinin düşük olduğunu belirtti. Muhtemelen bunun arkasındaki tek neden, BTC kurumsal para girişlerinin şu an için hala çok güçlü olması. Ju ayrıca, Grayscale müşterileri portföylerini ETH piyasa değerine göre yeniden dengelerse, gerçek fiyatının 903 dolar olması gerektiğini ekledi.

“Grayscale’in yönetimi altındaki ETH / Grayscale’in yönetimi altındaki BTC = 1 / 7.76. ETH piyasa değeri / BTC piyasa değeri = 1 / 6.07. Burada yüzde 27’lik bir boşluk var. Daha çok ETH alacaklar. Saçma bir hesaplama gibi görülebilir ancak, eğer Grayscale müşterileri piyasa değerlerine dayalı olarak portföylerini yeniden ayarlamak isterlerse ETH fiyatı 903 dolar’a ulaşabilir. Portföylerine ETH kabul edinceye kadar biraz Ethereum alacağım ve tutacağım.”

En son güncellemeye göre, Grayscale Ethereum Trust (ETHE) yönetim altındaki varlıklarda 2.1 milyar dolar’ı aştı. Bu, 25 Aralık’taki ETHE AUM’sinden 400 milyon dolar daha fazla. Bu, son ETH fiyat artışının kurumsal satın alma tarafından desteklendiğini açıkça gösteriyor. Ju’nun ETH kurumsal çıkarları hakkındaki görüşlerini destekleyen başka bir kripto analisti Joseph Young, kurumsal paranın Ethereum’a akmasının temelde neden mantıklı olduğunu açıkladı:

“Kurumların Bitcoin’in ardından doğal olarak ETH’ye geçmesinin BÜYÜK nedeni yasal düzenlemelerin açıklığıdır. Ethereum, bir SEC yetkilisinin menkul kıymet olmayan varlık olarak açıkladığı YALNIZCA diğer kripto para birimidir. Bu çok çok kritik. Ethereum çevresindeki düzenleyici netliğin daha çekici hale gelmesinin nedeni, SEC’in XRP davasıdır. […] SEC de daha aktif hale geliyor. Yani, temelde mantıklı”

Birçok analist, 2021’in Ethereum yılı olabileceğini belirtti. CME Ether Futures’ın Şubat 2021’de piyasaya sürülmesiyle, ETH’ye olan kurumsal ilginin daha da artması muhtemel.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.