Ünlü Broker Bu 2 Meme Coin’e Karşı Uyardı: Hapse Girmeliler!

0

Anıları Leonardo DiCaprio’nun oynadığı bir filme uyarlanan eski borsacı Jordan Belfort, Dogecoin (DOGE) ve Shiba inu (SHIB) gibi meme kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda uyardı. Belfort, “İnsanlar düzenlenmemiş bir piyasadan yararlanıyor” yorumunda bulundu ve “hükümetler ne kadar erken adım atarsa ​​kripto için o kadar iyi” olacağını vurguladı.

Wall Street Kurdu Dogecoin ve Shiba Inu Konusunda Uyardı!

Wall Street Kurdu olarak bilinen ünlü broker Jordan Belfort, The Sun ile Salı günü gerçekleştirdiği bir röportajda yatırımcıları Dogecoin (DOGE) ve Shiba inu (SHIB) gibi meme kripto para birimlerine yatırım yapmamaları konusunda uyardı:

“Blockchain’in büyük bir hayranıyım ama orada bir sürü saçmalık var, hiçbir amaca hizmet etmeyen ve sadece insanları paralarından etmek için sektörde bulunan bir sürü b*ktan para var.”

Belfort, anıları Leonardo DiCaprio’nun oynadığı ve Martin Scorsese’nin yönettiği “The Wolf of Wall Street” adlı bir filme uyarlanan eski bir borsacı. Broker, kuruş stokları teşvik eden ve yatırımcıları “pump’lı ve damperli” hisse senedi satışlarıyla dolandıran bir boiler room (yatırımcıları değersiz hisseleri almaya teşvik eden dolandırıcılık planı) işlevi gören Stratton Oakmont’ı kurdu. 1999’da dolandırıcılık suçunu kabul etti ve 22 ay hapis yattı; şimdi ise bir motivasyon konuşmacısı olarak hayatına devam ediyor.

Geçmişte yaptığı hatalardan ders almış gibi görünen Belfort, 2014’te Dubai’de yaptığı bir motivasyon konuşmasında; “Açgözlülük yaptım… Açgözlülük iyi değil” yorumunda bulundu.

İnsanların kendi yaptığı hatalara düşmemesini isteyen The Wolf of Wall Street’in yazarı The Sun’a şunları söyledi:

“Milyonlarca ve milyarlarca dolar kazanan insanlar hakkında çılgın hikayeler duyuyorsunuz, ama bu kazananların her biri için, Shiba inu’da fena benzetilen 10.000 veya 100.000 kişi var… Bu akıllıca bir yatırım değil.

İnsanlar düzenlenmemiş bir piyasadan yararlanıyor ve hiçbir değeri ve faydası olmayan b*ktan paralar yaratıyor.”

Hem Dogecoin hem de Shiba inu, geçtiğimiz aylarda muazzam popülerlik kazandı. Dogecoin’in fiyatı geçen yıl %6154’ten fazla kazanç elde ederek 0.21 dolara ulaştı ve en büyük kripto para birimleri listesinde 10. sırada işlem görüyor. Shiba inu ise geçen yıl %66650613 kazandı ve 0.00004284 dolar ile aynı listede 13. sırada yer alıyor.

Belfort, MILF coin ve yummy coin gibi kripto yatırım planlarını eleştirmeye devam etti ve “vicdansız insanların coin’ler başlattığını ve bir sohbet odasına girip açıkça yasa dışı şeyler söylediğini” iddia etti ve Bitcoin ve Ethereum gibi meşru projelerin bazı çürük elmalar yüzünden zarar gördüğünü de belirterek sözlerine son verdi:

“İnsanlar ciddi şekilde hapse girmeli – meşru değiller. Hiçbir şekilde işe yaramayacaklar… Tahminimce birileri bu işlerden dolayı suçlanacak. Bu konuda en nefret ettiğim şey, bu meşru şeyler – bu dijital paralara kötü bir şöhret veriyor.

Kasım ayının başlarında, Squid Game kripto parası, hit Netflix serisiyle herhangi bir bağlantısı olmamasına rağmen medyada geniş yer edindikten sonra devasa bir şekilde değer kazanmış, bundan kısa bir süre sonra ise neredeyse sıfıra düşmüştü. Olay, kripto para birimi yatırımcıları için uyanış çağrısı haline geldi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın