Ağustos 30, 2023

Ünlü Avukattan XRP Tahmini: Bu Seviyelere Ulaşabileceğine Asla İnanmıyorum!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:34

Crypto-Law.US kurucusu John Deaton, iki büyük mahkeme kararının ardından Bitcoin ve XRP coinin fiyat performansına tepki gösterdi. Avukat, önemli mahkeme kararlarına rağmen XRP’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 3,40 dolardan ulaşabileceğine asla inanmadığını belirtti.

Deaton bunu bugün attığı bir tweet’te açıkladı ve kripto fiyat tahmininde berbat olduğunu vurguladı.

Deaton, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını hiç beklemediğini söyledi. Bununla birlikte, kripto varlığının 1 dolara ulaşacağına inandığını itiraf etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinGecko verilerine göre, XRP’nin 3,4 dolarlık önceki ATH’sinin Ocak 2018’de kaydedildiğini belirtmek gerekir.

Birçok XRP meraklısı, mahkeme Ripple’ın lehine karar verdiğinde madalyonun önceki ATH’sini aşacağını tahmin ediyordu. Benzer şekilde Deaton, Ripple’ın olumlu bir karar alması halinde 1 dolar ve üzerinde bir fiyat öngörmüştü.

Ancak bu tahminlerin hiçbiri gerçekleşmedi. CoinGecko verilerine göre, Ripple’ın SEC’e karşı kısmi bir zafer kazanmasından bu yana XRP’nin en yüksek fiyatı yaklaşık 0,85 dolar oldu.

Bu arada XRP, önde gelen kripto borsası Binance’de 93 sente ulaştı.

Deaton’ın BTC Tahmini Gerçekleşmedi

Benzer bir gelişmede, Avukat Deaton Bitcoin fiyatının %10 ila %15 oranında artmasını beklediğini söyledi. Ancak BTC yalnızca %8 oranında yükseldiği için bu gerçekleşmedi. Özellikle, Bitcoin dün Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer şeklinde “büyük bir mahkeme kararı” aldı.

Bir ABD mahkemesi SEC’e, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir spot Bitcoin ETF’sine dönüştürme başvurusuna ilişkin kararını gözden geçirmesini emretti.

Olumlu karara rağmen, Bitcoin fiyatı Deaton’ın öngördüğü gibi %10 ila %15 oranında yükselmedi.

Ancak BTC dün sekiz saat içinde %8,4 oranında yükselerek 25.964 dolardan 28.142 dolara çıktı. Raporlama sırasında, Bitcoin son 24 saat içinde %5,4 artış gösterdi. Şu anda 27.385 dolardan işlem görüyor.

XRP ve BTC Yakında Önceki ATH’leri Aşabilir

Mevcut ayı piyasasının bu tahminlerin gerçekleşmemesinin başlıca nedeni olduğunu belirtmek gerekir. İlginç bir şekilde, birçok piyasa analisti boğa piyasasının bir sonraki Bitcoin yarılanmasında – Nisan 2024 civarında – gerçekleşebileceğini düşünüyor.

XRP’nin menkul kıymet olmayan varlık olarak ilan edilmesi ve ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin hayata geçme ihtimalinin yüksek olmasıyla birlikte, her iki kripto varlığı da bir sonraki boğa koşusunda önceki ATH’lerinden daha iyi performans gösterebilir.

Bu arada Deaton, XRP’nin ancak BTC’nin başarıya ulaşmasının ardından yeni bir ATH’ye ulaşacağına inanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?