Ağustos 12, 2020

Ünlü Analistten Kripto Topluluğuna Işık Tutan Anket


Kripto analisti PlanB tarafından yapılan yakın tarihli bir anket, kripto para yatırımcılarının düşüncelerine ışık tuttu. Ankete göre ankete katılanların büyük bir kısmı, kripto para biriminin fiyatının Aralık 2021’den önce 100.000 dolardan fazla olacağına inanıyor.

Analist, ilk olarak Temmuz ayında yatırımcılara bir anket yaptı ve 2021’in sonunda Bitcoin’in fiyatının ne olacağını düşündüklerini sordu. Sonuçlara göre, ankete katılanların %23’ü fiyatın 100.000 dolar olacağına inandığını, %17’si 288.000 dolar olacağına ve %17’si fiyatın 55.000 dolar olacağına inandığını ortaya koydu. PlanB aynı soruyu 9 Ağustos’ta tekrar sorduğunda Bitcoin’in 100.000 dolar olacağına inanan yatırımcı sayısı %29’a, 288.000 dolara oy verenlerin %22’ye, 55.000 dolara ulaşacağına inananların oranı ise %19’a yükseldi.

Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’e kadar 100.000 dolara ulaşacağını öngören Stock-to-Flow (S2F) modelinin arkasındaki analist anketin, yatırımcıların Bitcoin’e karşı gittikçe artan yükseliş hissini yansıttığına inanıyor. Şu anda 11.400 dolar civarında işlem gören Bitcoin, halving etkinliğinden sonra iki ay boyunca 9.000 dolar aralığında kaldı. Bu konsolidasyon dönemi, ona bir günde 11.242 dolara ulaşmak için kolayca 10.000 doları geçme gücü verdi.

Bunların yanında piyasa istatistikçisi Will Woo, son fiyat hareketinin 2016’nın 4. çeyreğini hatırlattığını söyledi. Bir tweet’te, boğa piyasasının Nisan 2019’da başladığını ve son zamanlarda yaşananların, 2016’nın 4. çeyreğinde olana benzer olduğunu söyledi. Fakat o döneme kıyasla oyundaki dinamikler ve temalar açısından dikkate değer farklılıklar yaşandığını ve “erken ana boğa aşaması” olduğunu söyledi. Bunlar arasında kurumsal faaliyet, kripto satın alma kolaylığı ve piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un yükselişi var.

Diğer bir önemli fark, analistlerden hiçbirinin tahmin edemediği “kara kuğu” olayı olarak gördüğü mevcut koronavirüs salgınıdır. Salgının tüm sektörlerde geniş kapsamlı sonuçları oldu ve Bitcoin 12 Mart’ta 4.000 doların altına düşmesiyle kripto piyasalarını da etkiledi. Yatırımcılar artık varlıklarının değerini korumanın yollarını ararken, birçoğu potansiyel sermaye kazancı için Bitcoin’e yöneldi. Milyar dolarlık bir şirket olan Microstrategy, geçtiğimiz günlerde enflasyona karşı bir önlem olarak 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Son olarak kripto topluluğunun büyük bir kısmı Bitcoin fiyatının yakında 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor olsa da, şu an BTC 11.467 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?