Ocak 22, 2023

%119 Yükselebilir: Ünlü Analistten Dikkat Çeken Bitcoin Tahmini


Son güncellenme : 22.01.2023 - 13:00

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) için trendde büyük bir değişiklik olabileceğini düşünüyor. Analist bu doğrultuda dikkat çeken bir fiyat tahmininde bulunuyor.

Kripto analisti Kevin Svenson, yeni bir videoda Bitcoin için şu anda yükseliş eğilimi gösteren bir makro değişim olduğunu söyledi.

“Şimdi Bitcoin tarihindeki en büyük alçalan takoz modelini kırıyoruz. 2021’den 2022’ye, 2023’e kadar uzanıyor… Kırılmaya başlıyoruz. Elbette bu trend çizgisinin üzerinde bazı günlük ve haftalık kapanışlar yapmalıyız, ancak bu, Bitcoin fiyatı için büyük bir paradigma değişikliği olabilir. Ve gerçekten, bununla ilgili en ilginç kısım, hedef için alçalan takoz modelini baz alırsanız ve onu kırılma bölgesine getirirseniz, 50.000 doları aşıyor. (…) 

Bitcoin tarihindeki en büyük düşen takozun hedefi 50.000 dolar.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere alçalan bir takoz modeli, önemli bir yukarı doğru fiyat hareketinden sonra oluşan bir devam modelidir. Önemli bir direnç seviyesinden sonra yaşanan serbest düşüş, boğalar kontrolü ele almaya hazırlanırken bir konsolidasyon dönemine yol açar. Fiyat üst trend çizgisinden geçtiğinde genellikle bir kırılma beklenir. Yani alçalan takoz oluşumu, fiyatlardaki yükseliş eğilimi olarak yorumlanabilir. Eğer bu model aşağı yönde oluşuyorsa bu oluşum trendin değişeceğini gösterir.

Analist daha sonra paylaştığı bir YouTube videosunda, Bitcoin fiyatının 50.000 dolara yükselmesini hemen gerçekleşebilecek bir şey olarak görmediğini vurguladı.

“Bitcoin’in oraya ulaşması muhtemelen uzun zaman alacak ve 50.000 dolar gibi fiyatların çoğu insan için tamamen saçma olduğunu söylenebilir. Ancak bu genellikle Bitcoin’in yaptığı şeydir. Bitcoin genellikle yapılmayacağı düşünülen şeyi yapar.” 

Yazım sırasında, Bitcoin, Svenson’un diyagonal direncinin çok üzerinde, 22.801 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?