Ekim 10, 2023

Ünlü Analistten Bitcoin İçin Düşüş Tahmini: Kırılma Yakın!

Kripto piyasası, finans dünyasının en heyecan verici ve volatil alanlarından biri olarak sürekli dikkat çekiyor. Piyasanın toplam değeri bir gecede %2’ye kadar düştü ve bu düşüşün ardından tam anlamıyla toparlanamamış gibi görünüyor. Bu süreçte, yatırımcılar Bitcoin’in fiyatındaki son hareketleri yakından takip ediyorlar ve birçok analist, kripto liderinin ne yapacağı konusunda tahminlerde bulunuyor.

Bu analistlerden biri, önde gelen kripto analisti Ali Charts. Ali Charts, Bitcoin fiyatının %5’lik bir düşüş yaşayabileceği öngörüsünde bulunuyor ve bu tahminini Bitcoin’in iki saatlik grafiğinde gözlemlenen simetrik bir üçgenin kırılma noktasına dayandırıyor.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere analist, önde gelen dijital para biriminin yakın vadede %5’lik bir düzeltme bekleyebileceğine ve potansiyel olarak fiyatı 26.200 dolara itebileceğine inanıyor. Simetrik üçgen formasyonları, teknik analizde önemli bir rol oynar ve fiyatın daralan bir aralama içinde sıkıştığını gösterir. Bu sıkışma sırasında, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge oluşur ve bu dengeyi gösteren üçgen deseni, piyasanın ne yönde hareket edebileceğini tahmin etmemize yardımcı olur. Genellikle bu tür formasyonlar, fiyatın bu daralan aralama içinden çıktığında büyük bir fiyat hareketine işaret eder.

Bunların yanında Bitcoin şu anda piyasadaki satış baskısının yükünü taşıyor olsa da, diğer altcoin’ler çok daha hızlı düşüyor ve bu da BTC’nin %50 referans noktasının üzerindeki hakimiyetinin yeniden sağlanmasına yardımcı oluyor.

Öte yandan teknik göstergeler genel olarak iyimser olmasa da, Bitcoin’i çevreleyen temeller, mevcut varlığı elinde tutan yatırımcılar için orta ila uzun vadeli bir yükseliş durumu ortaya koyuyor.

Bitcoin spot Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününe ilişkin beklenti oldukça yüksek. Bu ETF’nin piyasaya sürülmesi, kripto paralara yeni sermaye girişlerini tetikleyebilecek en umut verici faktörlerden biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşan Bitcoin halving etkinliği de kripto para piyasası için büyük bir öneme sahiptir. Bitcoin madencilerinin ödül miktarının yarıya indirilmesi, Bitcoin’in arzının sınırlı olması nedeniyle fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Geçmişteki halving etkinlikleri, Bitcoin’in değerinde önemli artışlara yol açtı. Bu nedenle, yaklaşan halving etkinliği de piyasa için umut verici bir gelişme olarak lanse ediliyor.

Bitcoin sektör için lider olmaya devam ediyor ve birçok kişi, devam eden bu satışlara rağmen birçok kişi, devam eden satışlara rağmen Bitcoin’in hala uzun vadeli kazançlar için güvenilecek en iyi varlık olduğuna inanıyor. Bu inanç, Bitcoin’in dayanıklılığını ve büyüme potansiyelini yansıtıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?