Ünlü Analistten Altcoin Yatırımcılarına Uyarı!

Önceki Bitcoin geri çekilmelerinden farklı olarak, altcoinler, bu son düşüş sırasında pazar liderinin oldukça altında performans gösteriyor. Ethereum %8 düştü, BTC ise sadece %4 düştü. Popüler Bitcoin analisti Willy Woo’ya göre, BTC’nin altında performans gösteren bu altcoin trendi önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Analist 24 Ağustos’ta aşağıdaki grafiği paylaştı ve fikirlerini dile getirdi. Grafik Bitcoin baskınlığı metriğinin sıçramaya hazır olduğunu gösteriyor:

“2 hafta önce, hakimiyetin önümüzdeki haftalarda tersine dönebileceğini söyledim ve bunun şu anda gerçekleşiyor olabileceğini görüyorum. Diğer bir deyişle. BTC geri çekilir. Altcoinler daha çok geri çekilir. BTC hakimiyeti artar. Önümüzdeki birkaç hafta altcoin kullanacaksanız dikkatli bir şekilde ticaret yapın.”

Woo ayrıca, son birkaç aydır görülen altcoin rallisinin son ayağında olduğunu gösteren hacim odaklı bir gösterge de paylaştı.

Buna ek olarak, Bitcoin piyasasında yaklaşan volatiliteye dair görüşler de var. Brave New Coin analisti Josh Olszewicz, bu ayın başlarında Bitcoin’in Bollinger Bantlarının haftalarca görülmeyen seviyelere ulaştığını belirtti. Bu, kripto piyasasının yakında bir volatilite akışı göreceğini gösteriyor. Bollinger Bantları, bir varlığın volatilite ve önemli fiyat seviyelerini belirtmek için kullanılan teknik bir araçtır. Bantlar zayıf olduğunda volatilite beklenir; bantlar geniş olduğunda, fiyat orta banda döndükçe konsolidasyon olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.