Kasım 2, 2020

Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatında Aşağı Yönlü Düzeltme Gelebilir!


Ünlü analist Josh Rager’e göre Bitcoin boğa koşusu, sert bir direniş duvarına çarpmak üzere. Analiste göre Bitcoin’in hızlı yükselişi yakın zamanda bir düşüş getirebilir.

Blockroots’un kurucu ortağı, Bitcoin’in önceki geri çekilmeleri baz alarak, önde gelen kripto para biriminin yüzde 30’a kadar düşebileceğini söyledi. Yakın tarihte boğa piyasalarının en az yüzde 30’luk düzeltmelerle sonuçlandığı bu tür vakalardan dokuzuna değinerek, BTC’nin hızla toparlandıktan sonra aşırı geri çekilmeleri kaydetme becerisine sahip olduğunu belirtti. Analist konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek zaman diliminde bir başka güçlü haftalık kapanış.. Bununla birlikte, “düşüşler” gelebilir. Düşüş gerçekleştiğinde, bu durum pazarda bulunan hiç kimseyi şaşırtmamalı. Bitcoin, son boğa piyasasında en az %30’luk 9’dan fazla geri çekilme yaşadı. Ama uzun vadede, bunun nereye gittiğini biliyoruz (yukarıya doğru).”

Koronavirüs vakalarının yükselişi ve küresel ekonomi üzerindeki potansiyel etkisi, merkez bankalarını benzeri görülmemiş niceliksel genişleme politikaları uygulamaya sevk etti. Sonuç olarak, yatırımcılar nakit rezervlerini aktif olarak hisse senetleri, altın ve Bitcoin gibi nispeten daha riskli varlıklara geçirmeye başladılar. Josh Rager dahil birçok analist, kripto para biriminin enflasyona karşı korunma amaçlı bir varlık olduğuna dair genel bir söylem üzerine Bitcoin’in 14.000 dolar seviyesini geri aldığını kabul ediyor. Bilindiği üzere kripto para birimi 2020’de yaklaşık yüzde 90 artarak Cuma günü 14.098 dolara kadar yükseldi. Bu, Ocak 2018’den bu yana görülenen yüksek seviyesi oldu. Düşüş gerçekleşirse, uzun vadede Bitcoin piyasası için sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarabilir.

Bunların yanında Rager, yaklaşan düzeltmeyi boğa koşusuna doğal bir tepki olarak görüyor. Analist, “düşüşün” Bitcoin pazarına daha fazla yatırımcı çekmede etkili olacağını da kabul etti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?