Ünlü Analist Uyardı: “Altcoin’lerde İyileşme Var Ama..”


Son güncellenme : 23.07.2022 - 00:47

Altcoin Sherpa takma adıyla tanınan popüler bir kripto analisti piyasaların zorlu geçen bir dönemi atlattıktan sonra birtakım altcoin’ler için güncel görüşlerini paylaştı.

Analist, Solana’nın (SOL) Bitcoin (BTC) yükselişe devam ettiği sürece yaklaşık 60 dolara yükseleceğini öngörse de, uzun vadede SOL’un gücü konusunda iyimser olmadığını söylüyor.

“Bitcoin fiyatı sağlıklı kalmaya devam ederse Solana fiyatının 60 dolara çıkabileceğini düşünüyorum ancak genel olarak hala bir düşüş olacağı düşüncemi koruyorum. Bir tür makro dönüş modeli arıyorsanız, muhtemelen ilerleyen günlerde daha iyi bir giriş noktası yakalayabileceksiniz. Şu an bulunan fiyatın da iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyorum.”

SOL altcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analist daha sonra Bitcoin‘in üstel hareketli ortalamasını (EMA) 4 saatlik mumlar üzerinde inceleyerek, hakim olan ayı piyasası koşulları fiyatı düşürmeden önce BTC’nin 28.000 dolar civarında çalışabileceği görüşünü paylaştı.

“Dört saatlik EMA’ların tümü Mart ayından bu yana ilk kez yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Bence bu, muhtemelen damping yapmadan önce 20.000 dolara, yani 28.000 dolara kadar tırmanıyor. Bunun hala bir ayı piyasası olduğunu hatırlamanız çok önemli.”

Solana analiz

Merkezi olmayan uygulama (DApp) platformu ve Ethereum rakibi NEAR Protocol (NEAR) hakkında da görüşlerini paylaşan Altcoin Sherpa, Mayıs ortasına kadar uzanan 12 saatlik mumlardaki fiyat hareketine bakarken, NEAR’ın 3,08 dolar, 4,36 dolar, 5,26 dolar, 6,40 ve 7,63 dolar dirençle karşılaşacağını tahmin ediyor.

NEAR analiz

Analist daha sonra Bored Ape Yacht Club (BAYC) projelerinden birisi olan ApeCoin (APE) için 5,94 dolar, 7,63 dolar ve 9,67 doları direnç ayarlamak için Mayıs ayının başına kadar uzanan 12 saatlik mumları çizdi.

Apecoin analiz

Analistin radarında yer alan lider akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) grafiğinde Ocak ortasına kadar uzanan 1 günlük mumların fiyat hareketini ineleyen Altcoin Sherpa, ETH’nin 1.012 dolar, 1.281 dolar, 1.701 dolar, 2.145 dolar ve 2.465 dolar seviyelerinde dirençle karşılaştığını belirtti.

Altcoin Sherpa’nın takip listesinde son sırada yer alan olan katman 1 akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) oldu. Analist, Mayıs ayının ikinci haftasına ait 12 saatlik mumları inceledi ve AVAX’ın 23.51 dolar, 27.51 dolar ve 36.33 dolar seviyelerinde dirençle karşılaşmasının muhtemel olduğunu belirtti. Analist ayrıca potansiyel bir yüksek taraf direnç seviyesi olarak 55.68 doları işaret ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?